Haberler

Özhan “İstihdam Buluşması”ndaydı


27 Kasım 2012

Özhan, Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması’nda ilk iki günde 3 bin iş başvurusu aldı.

Özhan Marketler Zinciri, Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve İŞ-KUR İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması’na katıldı. 22 – 24 Kasım tarihleri arasında Atatürk Kongre Kültür Merkezi Fuar Alanı’nda yapılan buluşma kapsamında düzenlenen seminer programında Genel Müdürü İbrahim Özhan, “Bir Başarı Öyküsü” olarak Özhan Marketler Zinciri’ni anlatırken, İnsan Kaynakları Sorumlusu Cengiz Çatalkaya ise “Perakendede Kariyer” sunumunda insan kaynakları politikalarından bahsetti.

İbrahim Özhan, perakende sektörünün gelişmekte olan güçlü bir sektör olduğuna ve dünyanın en büyük şirketinin perakende de olduğuna dikkat çekti. Perakende sektörünün meslek seçimlerinde tercih edilmememsinin sektörün en önemli sıkıntılarından olduğunu anlatan Özhan, “Meslek olarak maalesef geçici olarak bakılıyor. Oysa çok ciddi kariyer imkânların bulunduğu bir sektördeyiz. Üretici ile tüketiciyi buluşturan bir kavşaktayız.” dedi.

Özhan İnsan Kaynakları Sorumlusu Cengiz Çatalkaya, perakende alanında kariyer yapmak isteyenleri, Bursa’da tek eğitim merkezine sahip Özhan Marketler Zinciri’ne başvuruda bulunmak üzere beklediklerini söyledi. Cengiz Çatalkaya, çalışanları gerek iç gerekse dış eğitimlerle her zaman desteklediklerini belirtirken, sosyal hakları ve kariyer imkanları hakkında da bilgi verdi. Cengiz Çatalkaya, “Çalışanlarımız maaş, servis, yemek ve sosyal haklarına ek olarak; Özhan acil destek ödeneği, personel yardım sandığı, indirimli personel alışveriş hesabı, yeni doğan bebek destek paketi gibi hizmetlerden yararlanabilmektedir. Öğrenmeye ve gelişime açık, kariyerinde başarılı bir sayfa açmak isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.