Haberler

PEF Ödülleri Sahiplerini Buldu


21 Temmuz 2011

Perakendenin En Başarılı Fikirleri (PEF) Yarışması’nın ödülleri, perakende sektörünün önde gelen isimlerinin yer aldığı galada, sahiplerini buldu.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu ve MMI Türkiye tarafından düzenlenen Yerel Zincirler Buluşuyor Konferansı, 29 Nisan’da Hayat Kimya’nın sponsorluğunda Conrad Otel’de gerçekleştirilen “Perakendenin Hayatı” Gala Gecesi ile taçlandı.  Sektörün önde gelen isimleri ile renklenen gecede, ‘Perakendenin En İyi Fikirleri’ (PEF) yarışmasının ödülleri de sahiplerini  buldu.

 

Katılımcıların, Muzaffer Özdemir orkestrasının müzik gösterisi ile yorgunluk attığı özel gecede, gala yemeği tüm sektörü buluşturdu. Yerel Zincirler Konferansı’nın ”gücünü keşfet” sloganının etkili olduğu gecede, TPF ve MMI’ın yanı sıra, POPAI Türkiye’nin de desteğiyle düzenlenen PEF yarışmasının birincileri açıklandı.

 

Girişimcilerin, marka ve marketlerin, tedarikçilerin ve üçüncü partilerin 2009 yılı içinde gerçekleştirdikleri özgün iş fikirleri ile projeler jüri tarafından büyük bir titizlikle değerlendirildi. “Yerel Zincirler Buluşuyor” organizasyonu kapsamında düzenlenen “Perakendenin Hayatı” gala gecesi ödül töreninde İş Fikri kategorisinde Özhan Marketler Zinciri, İnsan Kaynakları İş Fikri kategorisinde MOPAŞ Marketçilik Ticaret A.Ş, Çevre Koruma kategorisinde Bildirici Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti., Mağaza Tasarımı kategorisinde Altunbilekler Gıda ve İht. Mad. Tic. Ltd. Şti., Marka Market İşbirliği kategorisinde Üçler Süpermarket Gıda San. Ltd. Şti., En İyi Profesyonel kategorisinde Grup Hatipoğlu Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti., Girişimcilik Kategorisinde Fayda A.Ş birinciliğe layık görüldü. POPAI özel ödülünü ise Unilever San. Tic. A.Ş aldı.

 

En başarılı perakende projelerinin seçildiği yarışmanın jurisinde ise, Ankara PERDER Yönetim Kurulu BaşkanıMustafa Altunbilek,İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Üyesi Selamet Aygün, Bursa PERDER Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özhan, İstanbul PERDER Kurucu Başkanı Erdal Tüfekçi İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Narman, POPAI Türkiye Ülke Müdürü Diğdem Keskinoğlu, NİLSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras ve Ege PERDER Yönetim Kurulu Üyesi Veli Gürler yer aldı.