Haberler

‘Perakende’ Kanal 24’te yayında


19 Ocak 2012

Türkiye Perakendeciler Federasyonu desteğiyle hazırlanan, yerel perakendenin değişimi ve gelişimini dile getiren ‘Perakende’ programı Kanal 24 ekranında olacak.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun desteğiyle perakende sektörünün bilinmeyen yönlerini gözler önüne sermeyi amaçlayan “Perakende” programı yayınlanmaya başlandı. Bölge PERDER dernekleri yanı sıra değişen tüketici davranışlarına ve tüketim dinamiklerine yer verilen programa alanında uzman isimler de konuk olarak katılıyor.

İlk programın konuğu Selamet Aygün

Kanal 24 ekranında 13 hafta sürmesi planlanan programın ilk konuğu Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün oldu. Federasyonun Türk perakendecilik sektörüne katkılarının ve gerçekleştirdiği sosyal projelerin konuşulduğu programda, 24-26 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirilecek Yerel Zincirler Buluşuyor organizasyonunun bu yıl ki gelişimi de dile getirildi.

Program ile ilgili açıklamalarda bulunan Aygün; “Sektörün geleneksel perakendecilikten, modern perakendeciliğe doğru değişimini, söz konusu değişimin, toplumun genelini ve tüm ekonomiyi nasıl ilgilendirdiğini dile getiren “Perakende” programı, Türk perakendecilik sektörünün tüm yönlerini gözler önüne seriyor. Perakende hakkında tüm bilinmeyenlere yer veren “Perakende” programı gibi sektörün gelişimine hizmet edecek çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Perakende programı her hafta cumartesi günü, saat 13.15’te Kanal 24 ekranında yayınlanıyor. Programın koordinatörlüğünü TPF Genel Koordinatörü Gurbet ALTAY yaparken,  program Arka Fon Yapım tarafından hazırlanıyor.