Haberler

Perakende Kanun Tasarısı, Perakende Zirvesi’ne damgasını vuracak


23 Aralık 2013

Bursa’da 25 Aralık’ta Hilton Otel’de yapılacak konferansta konuşulacak olan “Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Taslağı” heyecan uyandıracak.

 

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), Bursa PERDER, Retail Türkiye işbirliğiyle, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası destekleriyle gerçekleştirilecek Perakende Zirvesi’nde perakende sektöründeki gelişmeler ile ekonomiye yansıması bir kez daha gözler önüne serilecek.

Türkiye ekonomisinin perakendeye yansımalarının ve‘Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Taslağı’nın tartışılacağı konferansta sektör profesyonelleri önemli konulara değinecek.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Müsteşarı Ziya Altunyaldız’da ‘Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Taslağı’nı da perakendecileri aktaracak.

Geçtiğimiz günlerde Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Ekonomi Gazeteciler Derneği (EGD)’nin düzenlediği sohbet toplantısında ‘Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Taslağı’nın 2014 yılının ilk çeyreğinin sonunda yasalaşacağı müjdesini vermişti.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün, Perakende Zirvesi’nde sektörü buluşturan çok önemli bir ticari platform olduğunu belirterek bölgenin sektörle ilgili temsilcilerini konferansa şu sözleri ile davet etti:

“Dünya ekonomisi çok büyük bir değişim yaşıyor. En önemli ekonomi kaleleri ve sırtı yere gelmez sanılan dev organizasyonlar, bu değişimin etkisiyle darbe aldılar. Dünyada uygulanan ekonomik formüllerin doğruluğu yeniden tartışılmaya başlandı ve tabii ki bizim ülkemizde de bu ekonomik değişimin etkileri hissedildi, hissediliyor. Perakendeciliğin bir endüstri olarak kabul edilmeye başlandığı son 15 yılda, hem ciddi bir büyüme yaşadık hem de ekonomik değişimin etkisiyle verimliliğimizi sorgulamaya başladık. Türkiye Perakendeciler Federasyonu olarak, temsil ettiğimiz endüstrinin her türlü değişim sürecinden kazanarak çıkması için bilgilerimizi, deneyimlerimizi, sorularımızı ve sorunlarımızı tartışacağımız ortamlara eskisinden çok daha fazla ihtiyacımız olduğunu her fırsatta belirtiyoruz. Rekabeti bir noktaya kadar sürdürerek, işbirliğimizi güçlendirmemiz gerekir. Perakende alanında yapılan tüm organizasyonlar bu amaca hizmet etmesi açısından çok önemli, çok değerlidir.”

 

Sektörün tanınmış isimleri konferansta olacak

Bursa Hilton Otel’de 25 Aralık’ta tarihinde gerçekleştirilecek konferans, Türkiye Perakendeciler Federasyonu, Bursa PERDER, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve Retail Türkiye işbirliğiyle düzenlenecek ve sektörün önemli konuşmacılarına ev sahipliği yapacak.

Ekonomik gelişmeler ve perakende sektörüne yansımalarının tartışılacağı konferansta Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün, Bursa PERDER Başkanı Haşim Kılıç, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı, Gümrük ve Ticaret Bakanı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, Terteks Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel, Deloitte Tüketim ve Perakende Sektör Sorumlusu Özgür Yalta, Beğendik İcra Kurulu Başkanı Hacı D. Beğendik, Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak ile birlikte Habertürk Gazetesi’nden Abdurrahman Yıldırım, Para Dergisi’nden İdris Çokal, Sabah Gazetesi’nden Meliha Okur ve Hürriyet Gazetesi’nden Sadi Özdemir gibi isimler konuşmacılar arasında yer alacak.

 

Konferansın ana sponsorluğunu Polonez ve Uludağ; gala yemeği sponsorluğunu Hayat Kimya; lezzet sponsorluğunu Bağdat Baharat; ulusal sponsorluklarını ise Aroma, Bafra Pirinççilik, Beyaz Kağıt, Bizden, Eker Süt, Gökçelik Raf, Göze Meyve Suyu, Has Tavuk, Kaplanlar Soğutma, Kebir Süt, Mikro Destek, Murbay Elektronik, Üçge Elektronik ve Wincor Nixdorf yapıyor.

 

Perakendeciler Uludağ’a çıkıyor

Konferanstan bir gün sonra Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen perakendeciler Uludağ’a çıkacaklar ve 26 Aralık akşamı da Bursa’dan ayrılacaklar.