Haberler

Perakendeciler 2015’te teknolojiyi konuşacak


22 Mayıs 2014

TPF üyeleri, 16 – 17 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Yerel Zincirler Buluşuyor 2014 Konferansı ve Fuarı’nın sponsorlarını ağırladı. YZB 2014’ü değerlendiren sektör temsilcileri, teknoloji temasının işleneceği YZB 2015 ile ilgili de önerilerde bulundular.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu(TPF) yönetimii, 16 – 17 Nisan 2014 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde altıncısı gerçekleştirilen Yerel Zincirler Buluşuyor 2014 Konferansı ve Fuarı’na destek veren firma temsilcileriyle bir araya geldi.

“Dönüşümü Başlat Geleceği Kazan” sloganı doğrultusunda bu yıl marka konusunun masaya yatırıldığı YZB 2014’ü değerlendirmek ve gelecek yıl teknoloji temasının konuşulacağı YZB 2015 ile ilgili önerileri paylaşmak üzere düzenlenen toplantıya; TPF Yönetim Kurulu üyeleri, Bölge PERDER Başkanları ve sponsor firmalar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Mustafa Altunbilek, öncelikle Soma’da hayatını kaybeden işçilere Allah’tan rahmet yararlanan işçilere ise acil şifalar diledi. TPF’nin kurulduğu yıldan bu yana üyeleri ile iş ortakları olan üreticilerin ve tedarikçilerin fikirlerine büyük değer verdiğini söyleyen Altunbilek, YZB meşalesini her yıl daha da yukarılara taşıdıklarını belirtti. Altunbilek konuşmasına şöyle devam etti:

“Perakendeciler, üreticiler ve tedarikçiler olarak müşterilerimize değer sunmak adına bir bütün içerisinde çalışmaktayız. Ürettiğiniz ürünlerin tüketicilere ulaşması sürecinde hepimizin zincirin halkaları gibi birbirimize bağlı olduğumuzun bilincindeyiz. İnanıyoruz ki, sektörümüzün omurgası olan dağıtım kanalının, sağlıklı işlemesi için bu kanaldaki tüm oyuncuların birlikte ve bilinçli bir işbirliği içerisinde olması gerekmektedir. Bu zamana kadar birlikten güç doğar sözünde olduğu gibi bizler sizlerle sizler de bizlerle büyük bir güç olduk. Yerel perakendeciler,  üretici ve tedarikçilerimizle el ele vererek verimli başarılara imza attığımızı düşünüyor ve daha çok başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyoruz. YZB’nin dağıtım kanalının tüm oyuncularını bir araya getirmesinden dolayı çok önemli. Altı yıldır başarıyla gerçekleşen ve gelenekselleşen bu organizasyonun hepimizin ortak başarısı olduğunun altını çizmek istiyorum. YZB’nin sürdürülebilirliği ve verimi için ortak akıl yürütülmesi gerekiyor. Sürdürülebilir bir başarı için gerçekleştirdiğimiz etkinliklerdeki eksiklikleri, farklı bakış açılarını masaya yatırabilmek adına bir araya geldik. Nasıl daha verimli ve etkili bir organizasyon yapıp geliştirebiliriz, bunları ortaya koyabilmek adına toplandık. Çizmiş olduğumuz üç yıllık vizyon çerçevesinde geçen yıl insan temasını, bu yıl marka temasını 2015 yılında da teknoloji temasını işleyeceğiz.”

Gelecek yıl perakende sektöründeki teknolojinin öneminin konuşulacağı YZB 2015 ile ilgili görüşlerini paylaşan sektör temsilcileri, YZB 2015’te perakende sektöründe hizmet kalitesinde fark yaratmak için rekabet aracı olarak teknoloji kullanımı, müşterilere yönelik teknolojik uygulamalar, yurtiçi ve yurtdışındaki başarı hikayeleri konularının ele alınabileceği önerisini dile getirdiler.

Toplantı sonunda TPF Başkanı Mustafa Altunbilek, YZB 2014’e destek veren, toplantıya katılarak görüşlerini ve önerilerini dile getiren firmalara teşekkürlerini sundu.