Haberler

Perakendeciler TPF iftarında buluştu


24 Haziran 2015

Organize perakendenin en önemli halkalarından olan yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiği iftar yemeği ile sektör temsilcilerini bir araya getirdi. İstanbul Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen organizasyona, TPF Başkanı Mustafa Altunbilek ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin yanı sıra, PERDER başkanları, TPF üyeleri, üretici ve tedarikçiler olmak üzere 500’e yakın sektör aktörü katıldı.

Perakende sektörüne yön verenler, Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun iftar yemeğinde bir araya geldi. İstanbul Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleşen organizasyona, 500’e yakın perakendeci, üretici, tedarikçi ve sektör temsilcisi katıldı.

TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, geleneksel olarak düzenlenen iftar programında sektörün tüm temsilcileriyle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Altunbilek, “TPF olarak önceliğimiz perakende sektörünü, yerel perakendeciliği güçlendirmek, rekabet seviyesini yukarı çekmek. Hayata geçirdiğimiz projeler ve bölgenin en büyük organizasyonu olan YZB gibi organizasyonlarımızla üreticiyi, tedarikçiyi ve perakendeciyi bir araya getiriyoruz. El ele vererek daha güçlü bir sektör, daha güçlü bir Türkiye’yi inşa edeceğimize inanıyoruz” dedi.

“Bugün geldiğimiz noktada görüyoruz ki, tek yürek olarak sarf ettiğimiz bu emekler sayesinde yerel zincirler çift haneli büyümesini sürdürüyor” ifadesini kullanan Altunbilek, “Umudumuz, Türkiye’de bir an önce ekonomi odaklı politikalara geri dönülmesi. Bu nedenle beklentimiz koalisyon hükümetinin kurularak, bir an önce göreve başlaması” diye konuştu.