Haberler

Perakende zirvesi başlıyor


29 Kasım 2011

Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun desteğiyle Retail News Dergisi’nin düzenlediği Kartepe Perakende Zirvesi’ne sayılı günler kaldı. 17-18 Aralık’ta Kartepe Green Park Otel’de toplanacak zirvede sektörün sorunları masaya yatırılacak. Zirvede, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ile Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in yanı sıra perakende sektörü ile yakından ilgilenen milletvekilleri, sektör duayenleri ve basın mensupları görüşlerini aktaracak. 

Türkiye’nin perakende liderlerini biraraya getiren Kartepe Perakende Zirvesi’ne az bir zaman kaldı. 17-18 Aralık tarihlerinde Green Park Otelleri’nin Kartepe Kompleksi’nde gerçekleşecek, yerel zincir sahipleri ve yöneticileri ile zincirlere ürün veren marka ve tedarikçilerin buluşacağı bu büyük zirvede sektörün tüm temsilcileri kendilerini ifade imkânı bulacaklar. Zirveye sektör aktörlerinin yanı sıra Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’da katılacak. Ünlü akademisyen ve ekonomi gazetecileri de birikim ve öngörülerini perakende dünyası ile paylaşacak.

Zirvenin bu yılki teması ‘Geleceğin İnşasına Tanık Olun’

‘Perakende kültürü’ oluşturma vizyonu doğrultusunda organize edilen zirvenin Türk perakende sektörünün Davos’u olmaya aday olduğunun altını çizen Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Selamet Aygün, şunları söyledi; “Perakende sektörü dünyada ve Türkiye’de adeta bir doğa kanunu gibi büyük bir dönüşüm geçiriyor. Kartepe Perakende Zirvesi ile işte bu dönüşümün kodlarını çözmek ve yeni konseptleri yakalama imkanına kavuşacağız. Perakende sektörünün dünyadaki gelişimini ve son perakende trendlerini de kestirebilmek de mümkün olacak”.

Zirvenin bu yılki temasının ‘Geleceğin İnşasına Tanık Olun’ şeklinde belirlendiğini belirten Retail News Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali Güler, “Bu tema doğrultusunda zirve kapsamında önemli konferanslar, entelektüel tartışmalar yaşanırken dünyadaki yeni fırsat ve imkânlar da konuşulacak” dedi.

Zirve boyunca düzenlenecek toplantıların moderatörlüğünü ise Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak ve Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Vahap Munyar yapacak.