Haberler

Perakendecilerden “Rüya ve Maskeler”e destek


03 Nisan 2014

PERDER üyesi Biçen ve Snowy Ulu Kardeşler, birlikte çok anlamlı bir sosyal sorumluluğa imza attı

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Sanat Atölyesi tarafından hazırlanan “Rüya ve Maskeler” dans gösterisinin 11.’si 1 Nisan Salı akşamı ‘Biçen ve Snowy Ulu Kardeşler Marketleri Sponsorluğunda’ Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde sergilendi.

“Rüya ve Maskeler” engellenerek yaşamaya zorunlu bırakılmış amatör bir dansçının gerçek yaşamından esinlenilerek; toplum baskısı olmaksızın, özgürce ve dışlanmadan dans edebilmek için verdiği mücadelede karşılaştığı güçlükleri anlatıyor.

5 ortopedik engelli, 1 işitme engelli, 7 engelsiz olmak üzere toplam 13 kişilik dans ekibi ve 2 görme engelli, 1 engelsiz müzisyenden oluşan canlı müzik ekibi eşliğinde yapılan gösteri, Biçen ve Snowy Ulu Kardeşler Marketleri misafirlerine duygulu anlar yaşattı. Büyük ilgi gören dans gösterisi ayakta alkışlandı.

Gecenin sonunda bu anlamlı organizasyonu gerçekleştirmesine büyük emek veren TOFD Genel Başkanı Ramazan Baş’a Snowy Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ulu ve Biçen Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Biçen tarafından plaket takdim edildi. Bu gecenin hazırlanması için aylarca çaba sarf eden gecenin asıl mimarlarına da dünyaları gibi rengarenk çiçekler Ulu ve Biçen ailesi tarafından hediye edildi.

Ramazan Ulu ve İhsan Biçen’e teşekkür plaketi

TOFD Genel Başkanı Ramazan Baş, gösterimin ardından katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Amacımız gerekli mesajı sizlere iletebilmekti. Bunu başardığımıza da inanıyorum. Özellikle derneğimize hiçbir zaman desteğini esirgemeyen PERDER’e ve bu anlamlı gecenin düzenlenmesine katkıda bulunan Biçen ve Snowy Ulu Kardeşler marketlerine çok teşekkür ediyorum.” diyerek Snowy Ulu Kardeşler Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ulu’ya ve Biçen Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Biçen’e plaket takdim etti.