Haberler

Perakendecilerin Afrika’ya desteği sürüyor


29 Eylül 2011

Ramazan ayında Somali’ye 400 bin TL’lik yardım yapan Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun (TPF) bölgeye yardımlara devam ediyor. Afrika’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için Kızılay’a 10 bin adet gıda kolisi teslim ettiklerini ifade eden Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Aygün, yardımların devam edeceğini, birlikten güç doğduğunu vurguladı.

 Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), Ramazan ayında Somali’ye yaptığı 400 Bin TL’lik yardımın ardından yine Kızılay vasıtasıyla Afrika ülkelerine yardım etmeye devam ediyor. Özellikle gıda konusunda bölgeye destek olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), 10 bin adet gıda kolisinin Afrika’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırması için Kızılay’a teslim etti.

Gelişen teknoloji ile dünyanın çok küçük ve ulaşılabilir olduğunu belirten Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün, yardımların devam edeceğini ve süreklilik sağlanması halinde Afrika’daki birçok insana umut olacağını belirtti.

 ‘Somali unutulmasın’

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Selamet Aygün, gündemin çok çabuk değiştiğine ve insanların en vahim olayları dahi çabuk unuttuğunu belirtti.  Aygün, “İlk konvoyda çocuklara öncelik verdik. Çocukların acılarının dindirilmesiyle anne ve babaların da acılarının azalacağını düşündük. Bu kez yardımlarda ebeveynlerin beslenmesini dikkate aldık. Gıda yardımımız Kızılay’a teslim ettiğimiz 10 bin adet koli ile devam ediyor. Gündem değiştikçe de Somali unutulacaktır. TPF olarak Somali’nin unutulmasını istemiyoruz. Amacımız anlık yardımlar değil, kalıcı yardımlar için de çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.