Haberler

Perakendenin en iyi fikirlerine ödülleri verildi


20 Nisan 2016

Perakendeci, üretici ve tedarikçi olmak üzere, perakende sektörünün on binlerce aktörünü bir araya getiren ‘Yerel Zincirler Buluşuyor’ (YZB) Konferans ve Fuarı’nın 8’incisi, “Perakendenin En İyi Fikirleri” ödülüyle son buldu.HEY_8766

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve iki gün boyunca süren YZB 2016 organizasyonu, “Perakendenin En İyi Fikirleri” yarışmasının sonuçlarının açıklanmasıyla sona erdi.

Bu yılki törende, En İyi Mağaza Tasarımı alanındaki ödüle Bizim Market ve Biçen Market layık görüldü. Ödülleri İpekyolu PERDER Başkanı Vedat Cergibozan ile Kayseri PERDER Başkanı Mehmet Kilci takdim etti.

Yarışmada “En İyi Müşteri Hizmetleri ve CRM Uygulamaları” alanında ödülün sahibi Sarıyer Market oldu. Sarıyer Market, ödülünü Güneydoğu PERDER Başkanı Ramazan Turmak’dan aldı.

Sektörün on binlerce paydaşını bir araya getiren YZB 2016’da “En İyi Promosyon Yönetimi” ödülü, Ankara PERDER Başkanı Ali Uyanık tarafından Onur Market’e verildi. Perakendenin En İyi Fikirleri’nde “En İyi İnsan Kaynakları Uygulamaları” ödülünün sahibi ise Altunbilekler Market oldu. Altunbilekler’e ödülünü Karadeniz PERDER Başkanı Osman Kalafat takdim etti.

YZB 2016’nın ikinci gününde yoğun bir katılımla gerçekleşen törende “En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülü Onur Market ile Özhan Market’e verildi. Ödülleri, Konya PERDER Başkanı Ali Kaya ile İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu takdim ederken, Jüri Teşvik Ödülü ise, bu sene de Düzgün Market’in oldu.


Perakendenin En İyi Fikirleri Jüri Üyeleri:

Jüri Başkanı:

Tahsin Pamir (Perakende Danışmanı ve Eğitmen)

Jüri Üyeleri:

Dr. Cüneyt Evirgen (Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi Direktörü)

Prof. Dr. Gürhan Kök (Koç Üniversitesi-Migros Perakende Forumu Araştırma Direktörü)

Ercüment Tunçalp (Perakende Uzmanı)