Haberler

PERDER üyeleri, Karaoğlu’nu ziyaret etti


27 Ocak 2014

Bursa PERDER Başkanı Mustafa Gürel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa Valisi Münir Karaoğlu’nu makamında ziyaret etti

Bursa Valisi Münir Karaoğlu’nu ziyaret eden Bursa PERDER üyeleri, ilk olarak derneğin faaliyetleri ile ilgili bilgi aktardı. Bursa PERDER Başkanı Mustafa Gürel, Bursa yerelinde perakendecilerin yaşadığı sorunları dile getirerek, Karaoğlu’ndan sorunların çözümüyle alakalı destek istedi.

Bursa PERDER’e üye toplam 49 üye zincir marketin bulunduğunu kaydeden Gürel, “Bu marketlere bağlı toplam 329 şube ve 6 bin çalışan var. Bursa başta olmak üzere Yalova, Eskişehir, Çanakkale, Bilecik ve Balıkesir’de önemli bir gücü temsil ediyoruz” dedi . Bursa’daki yerel perakendecilerin yüzde 90’ının müşteri servislerinin kaldırılmasını istediğini vurgulayan Gürel; “Bu durum biz perakendecileri zarara uğratıyor. Biz marketçilik yerine çoğu zaman dolmuşçuluk ya da taksicilik yapıyoruz. Belli bir saatten sonra bu uygulama maliyetlerimize yansıdığı için ister istemez ürünlerimizde fiyat artışı yapmak durumunda kalıyoruz. Aracıyla gelen müşterimiz de maalesef bu artıştan nasibini alıyor. Müşteri servislerinin kalkması halinde hem toplu taşıma araçları ve taksiciler bunun yararını görecek hem de kent trafiğindeki egzoz gazı salınımının önüne geçilerek hava kirliliği azaltılmış olacak. Ankara’da ve Trabzon’da müşteri servisleri yasaklandı. Bu konularda kararlığımızı yürütebilmek için devletin mutlaka belli kararlar alması gerekiyor”dedi.

Müşteri servislerinin kaldırılmasında Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nden (UKOME) alınacak kararın önemli olduğunu belirten Vali Karaoğlu, Bursa PERDER’in sağlayacağı çoğunlukla UKOME’ye müracaatının sonuç verebileceğini söyledi. Vali Karaoğlu, Bursa PERDER’in ekonomi ve vatandaş yararına yapacağı tüm çalışmalarda destek vermeye hazır olduklarının altını çizdi.

Gürel, Nilüfer İş Okulu’ndaki down sendromlu çocukların eğitimlerine katkı sağlamak ve plastik poşet kullanımının önüne geçmek için hazırladıkları bez torbayı, Vali Karaoğlu’na hediye etti.