Haberler

PERDER üyeleri Teksüt’te…


27 Aralık 2016

İstanbul PERDER üyeleri, ‘Üretici-Perakendeci Buluşmaları’ kapsamında Teksüt üretim tIMG_2605esislerini ziyaret etti.

İstanbul PERDER, iş ortaklarının üretim süreçlerini yerinde görmek amacıyla yaptığı ziyaretlere bir yenisini daha ekledi. Üyeler, Teksüt’ün Balıkesir Gönen’de bulunan üretim tesislerini ziyaret etti.

İki günlük organizasyon, Balıkesir Yıldız Termal Otel’de hep birlikte gerçekleştirilen kahvaltının ardından fabrika gezisi ile başladı.

Teksüt Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Arınık ev sahipliğinde  gerçekleştirilen gezide, fabrikadaki üretim standartlarıyla ilgili bilgi verildi. Arınık, fabrika gezisi esnasında İstanbul PERDER üyelerine yaptığı sunumda; Teksüt’ün 27.000 metrekareye kurulu tesislerinde günlük ortalama 500 ton süt işlediğini, tereyağı ve yoğurt segmentlerinde hazırlıkları son aşamaya gelen yatırımların hayata geçirilmesiyle kapasitenin kısa süre içinde daha da arttırılacağını söyledi.

Cevdet Arınık, 450 kişilik istihdamla bölgenin ekonomik ve sosyal hayatında çok önemli bir yeri olan Teksüt’ün yüzde yüz yerli bir firma olarak sürekli kendini geliştirmek ve daha iyi standartlarda ürün üretmek adına yatırımlar yaptığını belirtti. Arınık ayrıca Helal Gıda Belgesi ile birlikte ihracatta da önemli bir hamle gerçekleştirdiklerini, birçok ülkelerde yoğunlaşan ihracat çalışmalarını önümüzdeki yıllarda farklı pazarlara taşıyarak, Türk gıda sektörünü başarıyla temsil etmek istediklerini söyledi.

İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu, ziyaretle ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştı: “Burada kendimizi misafir olarak değil, ev sahibi olarak görüyoruz. Çünkü 60 yıllık bir yerli marka olan Teksüt ve onun nezdinde bütün yerli firmalarımız aslında bizim ayrılmaz birer parçamız. Biz, aynı amaç için çalışan takımın oyuncularıyız. O amaç da tüm vatandaşlarımıza sağlıklı, hijyenik, kaliteli ürünleri uygun fiyata sunmak ve bunu yaparken ülkemiz için değer yaratmak. Teksüt’ün fabrikasına yaklaşık 15 yıl önce bir ziyaret daha gerçekleştirmiştim. Aradan geçen zaman sonrasında bugün burada gezdiğimiz 27.000 metrekarelik, en üst düzey üretim ve hijyen standartlarına sahip tesisi görmek, inanın beni hem gururlandırdı hem duygulandırdı. Bu minvalde çok önem verdiğimiz ‘Üretici-Tedarikçi-Perakendeci Buluşmaları’na kendini geliştirmiş, kazandığını işine yatırarak çıtasını yukarı taşımış Teksüt gibi bir yerli marka ile başlamak bizler için de son derece isabetli bir seçim oldu. Sektörümüzün son yıllarda geldiği rekabet koşulları içinde, tedarikçilerimizi artık gerçek birer iş ortağı gibi görmek ve bu anlayışla çalışmak zorundayız. Onları iyi takip etmeli, bizden taleplerini doğru anlamalı, kendi taleplerimizi de karşılıklı kazan kazan ilkesine uygun şekilde onlara iletmeliyiz.”

Sunum ve konuşmaların ardından plaket töreni gerçekleştirildi. Organizasyonun ilk günü, akşam hep birlikte yenilen yemek ve sonrasında gerçekleştirilen tavla turnuvası ile sona erdi. İkinci gün İstanbul PERDER üyeleri ve Teksüt ailesi, Ekşidere Dağ Ilıcası’nda yapılan mangal partisinde bir araya geldi. Tavla turnuvasının şampiyonu Şahmar Market’ten Osman Karacan, ödülünü Teksüt Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Keleş’ten aldı.