Haberler

PERDER’den Bozbey’e ziyaret


07 Kasım 2013

Bursa PERDER Yönetim Kurulu Üyeleri, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti

Yerel perakendenin Bursa’daki öncü sivil toplum kuruluşu Bursa PERDER, 2 gün boyunca ev sahipliğini yapacağı ‘Perakende Konferansı’ öncesi kent dinamiklerini harekete geçirmek için gerçekleştirdiği ziyaretlerini sürdürüyor.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret eden Bursa PERDER üyeleri,  25-26 Aralık tarihlerinde Türkiye Perakendeciler Federasyonu tarafından düzenlenen ‘Perakende Konferansı”na ev sahipliği yapacaklarını belirttiler. Bursa PERDER Başkanı Haşim Kılıç, Türkiye’nin dört bir yanından perakende sektörünün önemli temsilcilerinin katılacağı organizasyonda Nilüfer Belediyesi’nden de destek istedi.

Bursa ekonomisinin ve yerel marketler zincirlerinin geleceği için önemli adımların atılacağını vurgulayan Başkan Haşim Kılıç, “Türkiye genelinde faaliyet gösteren perakende sektörünün önemli temsilcilerinin yanı sıra Türkiye ekonomisinde söz sahibi olmuş pek çok ismi ve bürokratı bu önemli zirvede kentimizde ağırlayacağız. Kentin ve 2013 perakende organizasyonlarının son ayağı olan Uludağ Perakende Zirvesi, gerek Bursa’nın vizyonu noktasında gerekse de Bursa ekonomisi ve perakendesine önemli katkı sağlayacak” dedi.

Ziyarette perakendenin son durumu ile ilgili bilgileri de paylaşan Başkan Kılıç, perakende sektöründe Türkiye’de ciddi bir rekabet yaşandığını hatırlatarak, “Perakendeciler olarak böylesine yoğun rekabet ortamında varlığımızı sürdürmeye çalışıyoruz. Ev sahipliği yapacağımız ‘Perakende Konferansı’ Bursa yerel perakendesi ve ekonomisinin kalkınması adına önemli bir gelişme. Bu zirvede Bursa PERDER olarak bize düşen görev ise, bu organizasyonu Bursa’mıza yakışır bir şekilde gerçekleştirebilmektir. 25-26 Aralık tarihleri arasında perakendenin nabzının atacağı dev zirve öncesi etkinliğin tüm Bursa’ya duyurulabilmesi adına Nilüfer Belediyesi’nin desteği ve sizlerin katılımları, bizler için büyük önem arz ediyor” diye konuştu.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ise, zirvenin Bursa’nın vizyonu ve ekonomisi adına önemli bir organizasyon olduğunu işaret ederek, “Nilüfer Belediyesi olarak Bursa PERDER’e gereken desteği vererek dev zirvede yalnız bırakmayacağız. Böylesine önemli bir organizasyonu Bursa’ya kazandırdıkları için Bursa PERDER Başkanı Haşim Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni ayrıca tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.