Haberler

PERDER’den örnek ziyaret


12 Eylül 2014

İstanbul PERDER Yönetim Kurulu, Mutlu Yuvam Mutlu Yaşam Derneği’ni  ziyaret etti

Sosyal ve toplumsal olayları yakından takip eden İstanbul PERDER, Mutlu Yuvam Mutlu Yaşam Derneği yöneticileriyle bir araya geldi. Dernek yöneticileri, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Dernek Ana Komisyon Başkanı Psikolog Ayşegül Güreldi , Mutlu Yuvam Mutlu Yaşam Derneği’nin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile yaptığı protokol çerçevesinde çocuk evleri açan bir kuruluş olduğunu söyledi. Çocuk evlerinde kimsesiz ve korunmaya muhtaç çocukların kaldığını belirten Güreldi, çocukların bu evlerde kalabalık yurt hayatının getirdiği olumsuzlukları yaşamadıklarını vurguladı. Çocukların burada, komşuluk ve mahalle olgusunu yaşayarak öğrendiklerini belirten Güreldi, sosyal yaşamın sorumluluklarını gören çocukların, hayata üreten bireyler olarak katıldıklarının altını çizdi.  Psikolog Ayşegül Güreldi, çocuk evlerinde 5-6 çocuğun bir arada kaldığını kaydetti.

İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ulu, “Çocuklarımıza bu şekilde sahip çıkmak, okullarına devam etmesini sağlayarak onları topluma kazandırmak çok güzel. Biz de, bu oluşuma destek olmak için elimizden geleni yapmaya çalışağız” dedi. Daha sonra çocukların kaldığı  evler biri ziyaret edildi.

Çocuk evindeki görüşmenin ardından, Istanbul PERDER üyesi Selam Market- Bekir Artuğ ziyaret edildi. Öğle yemeğiyle bir araya gelen üyelerimiz dernek işleyişleri hakkında sohbet etti.