Haberler

PGP’den “Görev Tanımları” kitabı


04 Şubat 2014

PERDER Gelişim Platformu, mağaza çalışanlarının yaşadığı sıkıntılara çözüm üretmek amacıyla “Mağazalar Görev Tanımları” kitapçığı çıkardı

İstanbul PERDER bünyesinde oluşturulan PERDER Gelişim Platformu (PGP), “Mağazalar Görev Tanımları” kitapçığı çıkararak, projelerine bir yenisini daha ekledi.Üçler süpermarket İnsan Kaynakları Yöneticisi Yasemin Parlak başkanlığında , Sarıyer Market Genel Koordinatörü Zafer Yayla ve Doğan Market Genel Koordinatörü Dursun Tokgöz’den oluşan PGP İnsan Kaynakları Komisyonu tarafından hazırlanan kitapçığa, PGP temsilcilerinin tamamı da destek verdi.

İstanbul PERDER Başkanı İhsan Biçen, PGP temsilcilerinin sektörü sürekli aydınlatıcı çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Değişim öncülerinden oldukları için hepsine ayrı ayrı teşekkür eder; kitapçığımızın sektörümüze artı değer kazandırmasını dilerim” dedi.

“Mağazalar Görev Tanımları” kitapçığı, sürekli yaşanan sıkıntıları çözmek için, çalışanların görevlerinin,  yetki ve sorumluluklarının neler olduğunu ve bunlarla ilgili neler yapmaları gerektiğini belirleyip, iş tanımlarının yapılabilmesi amacıyla işin kimliğinin çıkarılması için hazırlandı. Kitapçık, bölge satış müdüründen servis elemanına kadar tüm mağaza personelini kapsayan görev tanımlarını içeriyor.

Kitapçığın ilk tanıtımının yapıldığı İstanbul PERDER Üye Kampı’nda sosyal sorumluluk adına örnek bir organizasyona imza atıldı. Üyeler, geliri PGP’nin belirleyeceği bir kuruma dağıtılmak üzere, kitapçıkları bağış yoluyla satın aldı. İstanbul PERDER’in 3’üncü Dönem Başkanı ve MopaşGenel Müdürü Reşat Narman ilk ve en büyük bağışı yaptı. İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Üyeleri’nin imzalarının olduğu kitapçığı Narman’a İhsan Biçen takdim etti. Her iki başkan, İstanbul PERDER’in kuruluşundan itibaren en önem verilen iki konunun eğitim ve sosyal sorumluluk çalışmaları olduğuna vurgu yaparak, bağışta bulunan diğer katılımcılara teşekkür etti.

İstanbul PERDER bünyesinde oluşturulan PERDER Gelişim Platformu (PGP) profesyonel yöneticilerin bir araya gelmesiyle oluşturuldu. PGP, dernek üyelerine fayda sağlamak üzere;insan kaynakları, satın alma, karlılık, verimlilik gibi alanlardaprojeler üretiyor.