Haberler

Roubini, Yerel Zincirler Buluşuyor İçin Geliyor


21 Temmuz 2011

Sürdürülebilir Büyüme İçin Yerel Zincirler’i bekleyen fırsatlar ve tehditler konusundaki görüşlerini bizlerle paylaşacak olan Dr. Nouriel Roubini, geleceğe yönelik tespit ve öngörüleriyle haklı bir üne sahiptir.

Sürdürülebilir Büyüme İçin Yerel Zincirler’i bekleyen fırsatlar ve tehditler konusundaki görüşlerini bizlerle paylaşacak olan Dr. Nouriel Roubini,  geleceğe yönelik tespit ve öngörüleriyle haklı bir üne sahiptir.

Dr. Nouriel Roubini kendine özgü bakış açısıyla tahminlerini daha da ileri taşıyor. Alarm veren               ekonomilerdeki finansal kriz araştırmaları, eşsiz ve haklı yaklaşımları büyük önem taşıyor. Amerikan Hükümetinde ve uluslararası finans organizasyonlarında belli yüksek tavsiye pozisyonlarda yer aldı.

Ekonomi Profesörü; Newyork Stern School of Business.

Roubini Global Ekonomiler Müdürü.

HIGHLIGHTS

Aynı zamanda Dr. Doom (The New York Times magazininde profil başlığı) olarak da bilinen, Dr. Nouriel Roubini’nin konuştuğu konular, global ekonomik dış bakışı ve bunların finansal marketlere olan etkileri.

Roubini, şimdilerde Amerikan kongreleri ve Dış ilişkiler konseyleri gibi yerlere davet ediliyor.  Yıllardır günümüzde yaşanan ciddi kriz için uyarılarda bulunan Roubini özellikle şüpheci IMF’e 2006 yılında olacakların hepsinin tahmininde bulunmuştu.

Yapımcılığını Stephen Mihm ile yaptığı “Geleceğin Finansı için Kaza Dersi” adlı kitabında Roubini; daha önceden nasıl böyle tahminlerde bulunduğu anlatıyor. Dr. Roubini Top 100 global düşünürler arasında 4. sırada yer buldu ve Fortune Dergisindeki ‘’Bilmeniz gereken 10 Yeni Guru” arasında yer aldı.

Nouriel Roubini New York Üniversitesi’nde ekonomi profesörlüğü yapmaktadır. Ve Roubini Global Ekonomiler’in kurucusudur. Burada 30 ekonomi personeliyle beraber jeo-stratejik ve yenilikçi bilgilerle servis vermektedir. Roubini halen uluslararası makro-ekonomi öğretmektedir.

Profesör Roubini; ekonomi danışmanlarının White House’una ve hazine departmanında başdanışman olarak hizmet vermiş olup, sayısız politik kağıt ve uluslararası makro ekonomi çalışmalarını yayımlamıştır. Ve bunlar medyada düzenli olarak yer almaktadır.