Haberler

“Sektörümüz için işbirliklerini artırmalıyız”


08 Haziran 2015

Türkiye Perakendeciler Federasyonu, 17 PERDER’in Başkanlarının katıldığı bir Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirdi. Yerel Zincirler Buluşuyor Fuar ve Kongre organizasyonunun da ele alındığı toplantıda kurul, YZB 2016’yı ve gelecek yıl organizasyonda yapılacak yenilikleri ele aldı. Kurulda ayrıca, perakende sektörünün geleceği için tüm paydaşların içinde bulunacağı projeler geliştirilmesi ve uygulanması konusu ele alındı.

TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek’in başkanlık ettiği ve tüm Türkiye çapına yayılmış olan PERDER’lerin Yönetim Kurulu Başkanlarının katıldığı toplantıda, ilk olarak perakende sektöründen 1 milyonu aşkın kişiyi buluşturan YZB organizasyonu tartışıldı. YZB 2015’in geçtiğimiz yıla oranla katılımcı sayısı açısından yüzde 10 büyüdüğünü ve bu rakamın sektör adına çok önemli olduğunu söyleyen Altunbilek, yaptığı konuşmada, “YZB, federasyonumuz için çok önemli bir buluşma. Bizlerin bayramı olan bu organizasyon sonrasında, bildiğiniz gibi YZB sponsorları ile bir araya geldik ve organizasyona ilişkin fikirlerini dinledik. Sponsorlarımızın, tedarikçilerimizin ve elbette üyelerimizin görüşleri doğrultusunda seneye, YZB 2016’da konuşmacılardan stantlara pek çok yenilik ve değişiklik yapacağız” dedi.

“YZB, yerel zincirler olarak nasıl bir güce sahip olduğumuzu ortaya koyuyor” diyen Altunbilek, şöyle devam etti: “Hedefimiz sektörümüzün bu büyük buluşmasının, tüm üyelerimiz ve tedarikçilerimize sağladığı katkının artarak devam etmesini sağlamak ve bunu sürdürülebilir kılmak. Aldığımız tüm görüşleri bu çerçevede dinliyoruz ve gelecek yıllarda organizasyonumuzu çok daha fazla büyüterek, çözüm ortaklarımıza sağladığımız katkıyı ise artırarak yol almaya devam edeceğiz.”

Üyelerimiz, tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz için işbirliği”

Altunbilek, konuşmasında ayrıca Türkiye’nin en çok istihdam sağlayan üçüncü sektörü olan perakendenin, sürdürülebilir başarı elde etmesi için tedarikçilerle ve üreticilerle işbirliklerine ihtiyaç olduğunu vurguladı. Altunbilek, “TPF olarak, bu tarz işbirliklerinin geliştirilmesi adına tedarikçilerimizle daha sık bir araya gelmeyi, karşılıklı faydayı artırabilmeyi, bunu yaparken de içinde yaşadığımız toplumu, kazandıklarımızı yatırdığımız bu toprakları, insanlarımızı unutmadan, onlar için de fayda üreterek hareket etmeyi planlıyoruz. Bundan sonraki süreçte artık hem üye marketlerimizin hem tedarikçilerimizin hem de müşterilerimizin kazanacağı projelerde adımız olacak” diye konuştu.

Altunbilek’in konuşmasının ardından toplantıda, PERDER’lerin faaliyetleri ve projeleri, YZB 2015 değerlendirmesi ve 2016 organizasyonunda yapılacak düzenleme ve değişiklikler, yurtdışı fuarlar ve Dernek tüzük çalışmaları maddeleri masaya yatırıldı.