Haberler

“Milletimizin, hükümetimizin yanındayız”


18 Temmuz 2016

TPF_Baskani_Mustafa_Altunbilek_215 Temmuz Cuma gecesi ülkemize ve milletimize karşı gerçekleştirilen kalkışma girişimi, tüm yurttaşlarımızı derin bir üzüntüye sevk eden elim olaylar yaşattı. Türkiye PerakendecilerFederasyonu (TPF) olarak demokrasiye sahip çıkan halkımızla birlikte, bayrağımızın, vatanımızın, milletimizin, hükümetimizin yanındayız.

TPF olarak, bu zor zamanda hayatın normal akışına geçmesine katkıda bulunmak için tüm perakende noktalarımız, asayişin ve ulaşımın izin verdiği sürece sorunsuz olarak hizmet verdi ve vermeye devam ediyor. Dün olduğu gibi bugün de ekonomimize güveniyoruz. Türk Lirası’nın güne değerli başlaması, borsadaki düşüşün ise toparlanma sürecine girmesi ekonominin bu menfur olaydan etkilenmediğinin bir göstergesi. Milletimizin bu sıkıntılı günleri de aşarak, süreçten daha da güçlenerek çıkacağına inancımız tam.

Yaşanan girişimde demokrasiyi korumak için yaşamını yitiren tüm güvenlik güçlerimize, sivil yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz.

Mustafa Altunbilek

Türkiye Perakendeciler Federasyonu

Yönetim Kurulu Başkanı