Haberler

Topuk Yaylası’nda üye kampı…


24 Ocak 2013

İstanbul  PERDER‘in geleneksel olarak her yıl düzenlediği üye  kampı, bu yıl  18-20  Ocak 2013 tarihinde Düzce Topuk Yaylası Fenerbahçe Tesisleri’nde yapıldı. CP Piliç’in desteğiyle gerçekleştirilen üye kampının bu yılki konuğu Danışman Yasemin Sungur’du.

Kampın ilk günü CP Piliç’in Bilecik Osmaneli’nde bulunan üretim tesisleri gezildi. CP Piliç Türkiye Başkanı Nezih Gencer, tesis ve üretim aşamaları hakkında bilgi verdi. İkinci gün ise, üye toplantısı konseptiyle devam etti. Toplantının açılışında konuşan İstanbul PERDER Başkanı İhsan Biçen, derneğin genel faaliyetlerini paylaştı. 2013 yılında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Biçen, 2013 yılı beklentilerini ise şöyle sıraladı: “Büyüme beklentisi %4, enflasyon tahmini %6, ihracatta artış beklenmiyor, işsizlik artacak, hangi sektöre yatırım yaparsınız diye sorulduğunda enerji, bilişim, bankacılığın ardından en önemli 4. sektör olarak perakende cevabı alınıyor. Birleşme ve satın almalar 2012 gibi olabilir, Migros’un satış süreci gündemde olacak, Carrefour’da Sabancı ile olan ilişkiler netleşebilir, sektörün cirosu 100 milyar TL, Metro küçük mağazalar açacak, yereller belli büyüklükten sonra yönetmekte zorlanıyorlar. Wallmart gelir mi, gelmez mi.”

Biçen, 2012 yılında en büyük projelerin PERDER Gelişim Platformu ve İstanbul PERDER Akademi olduğunu ifade etti. Biçen daha sonra PERDER Akademi’nin lansmanını yaptı. “Perakende insanla başlar insanla biter. Asıl önemli süreç mevcut insan kaynağı ile en yüksek verimi elde edebilecek mağaza iş ortamlarını oluşturabilmektir. Bu açıdan bakıldığında bir mağazanın çalışan verimliliğinin arttırılmasından ilk önce mağaza yöneticisi sorumludur. Bizler de İstanbul PERDER olarak mağaza müdürlerimizin daha bilinçli bir yönetici olmalarını sağlamak; kalifeye personel olma noktasında elimizden gelen desteği vermek adına Akademi kurduk. 6 Şubat’ta eğitime başlayacak olan akademi mağaza müdürlerine yönelik olarak 200 saatlik bir projedir. Alanında uzman eğitimcilerden ve üretici firmaların eğitmenlerinden destek olarak eğitimler verilecektir”

Programın sonunda Danışman Yasemin Sungur, arama konferansı gerçekleştirdi.

Programın ardından tavla turnuvası gerçekleştirildi. Tavlan tunuvasında Snowy Marketlerinden Ramazan Ulu birinci, İstanbul PERDER Onursal Başkan’ı Erdal Tüfekçi ikinci, Rammar Marketlerinden Mahmut Karadağ üçüncü oldu.