Haberler

Tpf’den, İletişim Sponsorlarına TeşekkürR…


15 Temmuz 2011

TPF, “Yerel Zincirler Buluşuyor” organizasyonunun iletişim sponsorlarına teşekkür sertifikalarını sundu ve yeni organizasyon çalışmalarının başladığının müjdesini verdi.
Türkiye Perakendeciler Federasyonu ve Marketing &Management Institute (MMI), 7 Temmuz 2009 tarihinde ”Yerel Zincirler Buluşuyor” organizasyonunun iletişim sponsorları ile bir araya geldi. Federasyon merkezinde gerçekleştirilen toplantıya TPF Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özhan, MMI Başkanı Günseli Özen Ocakoğlu ile AVM Gazette, Market Vizyon, Perakende Çağı ve Satış Noktası dergilerinin yöneticileri katıldı. Organizasyon öncesinde, sırasında ve sonrasında verdikleri destekten dolayı, katılımcılara teşekkür sertifikası takdim edildi.
Toplantıda, mayıs ayında gerçekleştirilen “Yerel Zincirler Buluşuyor” organizasyonu ile ilgili olarak değerlendirmeler paylaşıldı ve 2010 yılında gerçekleştirilecek olan yeni organizasyonla ilgili gelişmeler aktarıldı. Konuyla ilgili olarak da katılımcıların görüş, düşünce ve önerileri alındı. Katılımcılar, yerel perakendenin gelişmesi, yaygınlaşması ve güçlenmesi adına yapılacak her türlü çalışmanın desteklenmesi gerektiği görüşünde birleştiler. Sektörel basın olarak da, her zaman TPF’nin çalışmalarının yanında olacaklarını ifade ettiler.
Katılımcılara, TPF adına teşekkürlerini sunan İbrahim Özhan, “Yerel Zincirler Buluşuyor” organizasyonuyla PERDER’lerin gücünün ve varlığının daha da fark edilir hale geldiğini dile getirdi. Özhan, organizasyonun ardından PERDER’lere katılım taleplerinin de arttığını söyledi.
Yeni Sürprizlerimiz Olacak!
“Yerel Zincirler Buluşuyor” organizasyonunun bir ideolojisi olduğuna dikkat çeken Günseli Özen Ocakoğlu, diğer organizasyonlardan farklılığının da bu noktada ortaya çıktığını söyledi. Bu tür organizasyonlara sektör dergilerinin daha fazla katkı sağlaması gerektiğinin altını çizen Ocakoğlu, “Yerel zincirler bu ülkenin kan damarı gibidir. Yerel zincirler, daha doğrusu marketlerin tamamı bir trafiği yönetir; bir kavşaktır. Bu kavşağın iyi yönetilmesi lazım. Bu kavşağın doğru ellerde, doğru bir biçimde yönetiliyor olması ülkenin gelişimine, üreticisine ve tüketicisine katkı sağlar. Yerel zincirlerin güçlü bir duruş sergilemesi gerekiyor. Bu nedenle, önümüzdeki yıl başka sürprizlerimiz olacak.” dedi.
Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun ev sahipliğinde ve MMI’ın organizasyonunda gerçekleştirilen “Yerel Zincirler Buluşuyor”’un birincisi, 21 Mayıs 2009 tarihinde İstanbul’da yapılmıştı.