Haberler

TPF’nin eğitim projeleri Kayseri ve Niğde ile devam ediyor


13 Temmuz 2015

Türkiye Perakendeciler Federasyonu bünyesinde, sektörün gelişimi için eğitimler tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye genelinde bugüne kadar düzenlediği eğitimlerle yüzlerce market çalışanının eğitimine imza atan TPF, son olarak TPF Eğitim Danışmanı Ekber Işık katılımıyla Kayseri ve Niğde PERDER’de çalışmalara başladı.

 Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) bünyesinde, sektörün gelişimi ve nitelikli eleman sıkıntısının önüne geçilmesi için “Perakende insanla başlar, insanla biter” sloganıyla başlatılan eğitimler kapsamında güncellenmiş eğitim projelerine Kayseri ve Niğde PERDER’de başlandı.

Türkiye’nin istihdam yaratan en önemli sektörlerinden perakende için önemli kariyer planlamalarının yapıldığı eğitimler sayesinde, sektöre yeni başlayan gençlerin mesleklerini uzun vadeli görmeleri sağlanarak, nitelikli eleman sorununun çözülmesi hedefleniyor. TPF Eğitim departmanında yürütülen projeler sayesinde üye şirketlerin büyüme, kârlılık ve verimliliklerini sürdürülebilir kılmak amacıyla üye marketlerin ihtiyaçlarına özel kurgulanan eğitimler, TPF Eğitim Danışmanı Ekber IŞIK’ın önderliğinde Kayseri ve Niğde PERDER’de sürdürülüyor.

Program kapsamında ilk olarak Kayseri PERDER İ.K. Yöneticileri ile buluşarak yürütülen eğitim projelerinin işletmelere sağladığı getirileri paylaşan Ekber Işık, toplantıda eğitim süreçlerinin niteliksel insan gücünün oluşumu üzerindeki rolünü ve eğitimde sürekliliğin önemini aktardı. Projelerin sonuçlarını ve işletmeye sağladığı verimlilik ve kârlılığı, projeleri uygulayan şirketler üzerinden örneklerle anlatan Işık, eğitimlerin şirket stratejisine uyumlu geliştirilmesinin önemine değinerek, hayata geçen eğitimlerin iş süreçlerine sağladığı etkinin ölçümlenebilir olması gerektiğini vurguladı.

Kayseri PERDER’de gerçekleşen çalışma sonrasında TPF’ye yeni katılan Niğde PERDER ziyaret edildi. Niğde Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya PERDER üyeleri ile İK yöneticileri katıldı. Toplantıda perakende sektörü için hayata geçirilen eğitimlerin sektördeki gelişim ve dönüşüm sürecindeki etkin gücü aktarıldı. Özellikle projelerin sunumları sonucunda üye işletmelerin uygulamalarındaki eksiklikleri görmede, bu çalışmaların hayli etkin olduğu aktarılırken, yeni eğitim süreci formatı çalışıldı.

TPF eğitim departmanı olarak yapılan planlama çerçevesinde, diğer bölge PERDER’lerde de güncellenmiş eğitim projeleri devam edecektir.