Haberler

TPF’nin Yeni Başkanı Selamet Aygün Oldu


21 Temmuz 2011

Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun 3. Olağan Genel Kurul’u 2 Aralık 2010 tarihinde Ankara’da yapıldı. Federasyon başkanlığına Selamet Aygün Seçildi.

Yerel zincirler büyümekte kararlı

TPF’nin yeni başkanı Selamet Aygün, 263 olan üye sayısını arttırmak suretiyle büyümeye devam edeceklerini açıkladı.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) yeni başkanını seçti. Federasyon’un 2 Aralık’ta Ankara Aktif Metropolitan Hotel’de gerçekleştirilen 3. Olağan Genel Kurulu’nda seçime tek aday olarak giren Hatipoğlu Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün, oybirliği ile başkanlığa seçildi. İki dönemdir TPF Başkanlığı’nı yürüten Makromarket Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör’ün yeniden aday olmayacağını açıklaması sonrasında, Aygün üzerinde  uzlaşılan isim olmuştu.

Genel Kurul’da yapılan seçimler sonucunda Selamet Aygün’ün başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu’nda şu isimler yer aldı; Turan Özbahçeci, Mahmut Kara, Reşat Narman, Mustafa Altunbilek, Yaşar Ayhan, İbrahim Özhan, Vahdet Sarıkaya, Osman Polat, Bayram Akyüz, Ali Tabak.

Yeni başkanın seçimlerden sonraki ilk mesajı, “TPF, hem nitelik hem de nicelik yönünden büyümesine devam edecek.” oldu. Aygün, 11 PERDER (Gıda Ve İhtiyaç Maddeleri Perakendecileri Derneği)’den oluşan Federasyon’un yeni bölgelerde kurulacak yeni PERDER’ler ile nicelik yönünden büyümeye devam etmesini planladıklarını ve böylece şu anda 263 olan üye zincir market sayısını da arttıracaklarını kaydetti.

Perakende sektörünün ve TPF’nin, Türkiye’nin kronik sorunu olan işsizliğin azaltılmasındaki önemine vurgu yapan Başkan,kaliteli iş gücünün sektöre kazandırılması amacıyla önümüzdeki dönemde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile birlikte daha fazla iş birliği yapmayı ve eğitim projelerini arttırmayı planladıklarını ifade etti.

Perakende sektörünün henüz bir yasası olmadığını ve bu nedenle sektörün çözüme kavuşmamış birçok sorunlamücadele ettiğini hatırlatan Aygün, Büyük Mağazacılık Yasa Tasarısı’nın perakendecinin lehine çıkması amacıyla çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Yerel Zincirler Buluşuyor

Perakende sektörünün yerel zincirler ile büyüyeceğini ifade eden TPF Başkanı, artık geleneksel hale gelen ‘Yerel Zincirler Buluşuyor’ Konferansı’nın, yerel zincirlerin sorunlarını ortaya koyarak çözüm önerilerinin geliştirilmesini sağlayan önemli bir platform olduğunun altını çizdi. Bu platformun etkinliğini arttırmayı ve üretici-tedarikçi vebürokrasiyi bir araya getirmeye devam edeceklerini söyledi.

 Yönetim Kurulu Asıl üyeleri

1. Selamet Aygün
2. Turan Özbahçeci
3. Reşat Narman
4. Mustafa Altunbilek
5. Yaşar Ayhan
6. Ibrahim Özhan
7. Vahdet Sarıkaya
8. Osman Polat
9. Bayram Akyüz
10. Ali Tabak
11. Mahmut Kara

Yönetim Kutulu Yedek Üyeleri

1. Ilhan Şimşek
2. Selahattin Kılıç
3. M. Ali Başdurak
4. Osman Kalafat
5. Zeki Paşalı
6. Sedat Gümüş
7. Şakir Oktay
8. Mehmet Şah Akdağ
9. Ömer Düzgün
10. Erdoğan Akyüzlü
11. Ali Kaya

Denetleme Kurulu Asil Üyeleri

1. Doğan Seyhan
2. Isa Albayrak
3. İhsan Biçen

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri

1. Süleyman Ekincioğlu
2. Metin Tunç
3. Faruk Aslan

Disiplin Kurulu Asil Üyeleri

1. Mustafa Şekerci
2. Nuh Çelik
3. Ekrem Fidan

Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri

1. Hacı Murat
2. Hayrettin Öztitiz
3. Ramazan Turmak