Haberler

TPF, 2 haftada 4 ilde eğitim düzenledi


20 Aralık 2016

Perakende sektöründeki donanımlı ve kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak üzere TPF tarafından başlatılan eğitim seferberliği tüm hızıyla sürüyor. Türkiye’nin her bölgesinde aynı standartta hizmet vermek ve müşteri memnuniyeti sağlamak amacıyla hazırlanan eğitimler, Ordu’nun ardından Eskişehir, Sakarya ve Çanakkale’de devam etti. Mağaza yöneticilerine özel olarak kurgulanan ve 60 kişinin katıldığı eğitimler, Sinan Asılyazıcı tarafından verildi.DSC_1205

Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketlerin Türkiye genelinde başlattığı eğitim seferberliği, Ordu’daki İK yöneticilerinin ardından Eskişehir, Sakarya ve Çanakkale’de devam etti. Mağaza yöneticileri ile yardımcılarına yönelik gerçekleştirilen eğitimlerde her geçen gün daha çok dikkat edilmesi gereken “kategori yönetimi” konusu ele alındı.

“Perakende detaydır” sloganıyla Sinan Asılyazıcı tarafından verilen eğitimlerde artan marka, ürün, perakende formatları ve rekabet ortamında; azalan raf ile karlılık konuları üretici, perakendeci ve müşteri kanadında ayrı ayrı ele alındı. 60 yöneticinin katıldığı eğitimlerde “Mağaza potansiyeli ve performansı ancak doğru kategori yönetimi ile gerçekleştirilebilir” diyen Sinan Asılyazıcı, “Yeni nesil perakendecilikte ölçmezseniz, yönetemezsiniz. Formatlar her geçen gün değişiyor. Üreticilerin, tüketicilerin iyi dinlenmesi, mağazaların iyi analiz edilmesi gerekiyor. Satış hedeflerini tutturmak, artık başlı başına yeterli değil. Neden az sattığını gözlemlemek, bunu fırsata çevirmek, dönüşümü ve servis hedeflerini etkinleştirerek sürdürülebilir büyüme yakalanabilir” dedi.


“PERAKENDENİN KALBİNE İNİYORUZ”

Yerel marketlerin toplam market grupları içerisindeki istihdam payının yüzde 40’a ulaştığını, rekabette ön plana çıkabilmek için gerçekleştirilen eğitimlerin hayli önemli olduğunu vurgulayan TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek şunları kaydetti;

“Yerel zincirler olarak 2023 yılında hedefimiz 70 milyar TL ciroya ulaşmak. Sektörde var olmak, mücadele edebilmek istiyorsak, perakendenin matematiğini iyi kullanmamız gerekiyor. Düzenlediğimiz eğitimlerde perakendenin tam anlamıyla kalbine yolculuk ediyoruz. Değerli eğitimcilerimiz sayesinde mağazalarımızda görevli tüm çalışma arkadaşlarımızı mesleklerini daha iyi icra edebilmeleri, hedeflerimize ortak olmaları için hazırlıyoruz. Maliyetlerin sürekli arttığı, karlılık sağlamanın zorlaştığı bu dönemde TPF olarak eğitimlerimizi daha da çoğaltarak faaliyet gösterdiğimiz tüm illere ulaşıp, verdiğimiz bu emeklerin karşılığını Türkiye’nin büyümesine katkı sağlayarak sürdüreceğiz.”