Haberler

TPF, 2017 eğitimlerine İK yöneticileri ile başlıyor


06 Aralık 2016

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), sektördeki donanımlı ve kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak, üye marketleri ile Türkiye’nin her bölgesinde aynı IMG_3936standartta hizmet vermek, müşteri memnuniyeti sağlamak amacıyla başlattığı eğitim seferberliğini 2017 yılında da sürdürecek. 2016 yılında 30’a yakın ilde binlerce çalışanına sektörün duayen isimleriyle eğitim veren TPF, 2017 yılı eğitimlerine İK yöneticileri ile başlıyor.

Perakende sektörünün geleceğini şekillendirmek için yılbaşında eğitim seferberliği ilan eden TPF, 2017 yılı eğitim takvimini açıkladı. “Perakende insanla başlar, insanla biter” sloganıyla PERDER üyesi mağaza yöneticileri ile çalışanlarına yönelik 30’a yakın ilde binlerce çalışanı için eğitim düzenleyen TPF, 2017 yılı eğitimlerine İK yöneticileri ile başlıyor.

Aralık ayında Ordu’da başlanacak İK eğitimleri, 12 ilde gerçekleştirilecek. PERDER üyesi işletmelerde görev yapan İnsan Kaynakları Direktörleri, müdürleri ve yöneticilerinin katılacağı eğitimleri İşte Siz İnsan Kaynakları Danışmanı Tuğba Camuzoğlu verecek. Eleman seçme, işe alım süreçleri, performans yönetim sistemi, değerlendirme teknikleri, kariyer planlaması, norm kadro, insan kaynaklarında personel özlük işleri ve insan kaynakları denetim raporları başlıklarında gerçekleştirilecek eğitimler; Ordu, Konya, Van, Gaziantep, İstanbul, Bursa, Mersin, Ankara, Erzurum, İzmir ve Uşak’ta 2 şer gün sürecek.

“2017 YILINDA DA ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM”

Türkiye’nin istihdam yaratan en önemli sektörlerinden perakende için yıl genelinde eş zamanlı kurgulanan eğitimler sayesinde, sektöre yeni başlayan gençlerin mesleklerini uzun vadeli görmeleri sağlanarak, nitelikli eleman sorununun önüne geçilmesi hedefleniyor. Perakende sektörünün gelişimi, maksimum tüketici memnuniyeti için kurgulanan eğitimlerin TPF için en önemli sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirten TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek şunları kaydetti;

“Türkiye genelinde 3 bin 655 noktada, 70 bin istihdam sağlayan ve pazar payının yüzde 37,7’sine sahip olan yerel zincir marketler olarak 2017 yılında da en önemli gündem maddemiz eğitim. Sektörümüz için bilinçli yöneticiler ve çalışanlar yetiştirmek, takım ruhu oluşturmak, Türkiye’nin her noktasında TPF üyesi marketlerde maksimum tüketici memnuniyeti sağlamak amacıyla kurguladığımız eğitimlerimizi, 2017 sonuna kadar çeşitlendirip, kalifiye personel yetiştirmeye devam edeceğiz.”