Haberler

TPF, Başbakan Yardımcısı Babacan’ı ziyaret etti


14 Aralık 2012

Türkiye Perakendeciler Federasyonu(TPF) yönetimi, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile görüştü.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu, ziyaret programları kapsamında 13 Aralık 2012 tarihinde Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile görüştü. Dolmabahçe Sarayı’nda gerçekleşen görüşmeye Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Selamet Aygün, Başkan Yardımcısı Mustafa Altunbilek, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Kara ve Reşat Narman, Genel Koordinatör Gurbet Altay ile İstanbul PERDER Başkanı İhsan Biçen katıldı.

TPF Başkanı Selamet Aygün, Federasyon’un yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Federasyon çatısı altında Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren 15 derneklerinin bulunduğunu söyleyen Aygün; yerel zincirlerin, Türkiye’nin dört bir yanında oluşturdukları birlik ve beraberlik çatısı altında faaliyetlerine devam ettiklerinin altını çizdi.

Ziyarette ağırlıklı olarak, perakende sektörünün sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu. Aygün, perakende sektörünün acil olarak bir yasaya ihtiyacı olduğunu belirterek, TPF’nin yasadan beklentilerini aktardı. Ayrıca marketlerde yoğun olarak tüketilen poşetlerin yerine bez torba kullanımını teşvik etmek amacıyla yeni bir çalışma başlattıklarına değinen Aygün, bu konuda Babacan’dan destek istedi. Başbakan Yardımcısı Babacan, görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.