Haberler

TPF Başkanı Ömer Düzgün: “Birlikte daha güçlüyüz”


01 Kasım 2023

TPF Başkanı Ömer Düzgün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın “Enflasyonla Topyekün Mücadele” çağrısına desteklerini yenileyerek, gıda perakendesinde elini taşın altına koyan tüm yerel zincir marketlere, üreticilere ve tedarikçilere teşekkür etti. Ömer Düzgün yaptığı açıklamada; “Ülkemiz ve bölgemizde yaşanan ekonomik zorluklar, küresel enflasyon tehdidi, bir an önce bitmesini arzu ettiğimiz çatışmalar işlerimizi olumsuz etkiliyor. Bu sürecin üstesinden ancak tek yürek halinde gelebiliriz. Geride bıraktığımız bir ayda fiyat sabitleme çağrısına destek olan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz. Sektörün tüm taraflarından çabalarını esirgememelerini özellikle rica ediyorum” dedi.

 Türkiye genelindeki 14 Perakende Derneği, 5 bin 500 şube ve 100 bini aşkın çalışanı ile faaliyetlerini sürdüren yerel zincirlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün, “Enflasyonla Topyekün Mücadele” çağrısına desteklerini esirgemeyen yerel zincir market işletmecileri, üretici, tedarikçi, lojistikçi ve süreci destekleyen tüm kurumlara teşekkür etti.

Gıda perakende sektörünün ürünleri tüketiciye ulaştıran bir aracı olmanın ötesinde, istihdam sağlama, üreticileri destekleme, ekonomik büyümeye katkıda bulunma ve en önemlisi vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştırma misyonu üstlendiğini belirten TPF Başkanı Ömer Düzgün, “Yerel zincirler olarak vatandaşlarımızın bütçelerine katkıda bulunmak ve ekonomik istikrara katkı sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya kararlıyız. Ülkemiz ve bölgemizde yaşanan ekonomik zorluklar, küresel enflasyon tehdidi, bir an önce bitmesini arzu ettiğimiz çatışmalar işlerimizi olumsuz etkiliyor. İçinde bulunduğumuz sürecin üstesinden üreticilerimiz, tedarikçilerimiz, lojistikçilerimizin işbirliğiyle, tek yürek halinde hareket ederek gelebiliriz. Geride bıraktığımız bir ayda fiyat sabitleme çağrısına destek olan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın “Enflasyonla Topyekün Mücadele” çağrısının ardından 400’den fazla firma ve 50 bine yakın şubesiyle destek veren birçok sektörden biri olarak yer almaktan gurur duyduklarını belirten Düzgün; Türkiye’deki 81 ildeki yerel zincirler olarak, biz devletimizin, vatandaşımızın her daim yanındayız. Vatandaşlarımızın bütçelerine destek olma amacıyla elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Ekonomik baskılar nedeniyle fiyat karşılaştırması yapmak ve daha uygun fiyatlı ürün bulmak için zaman harcayan vatandaşlarımızın market sepetlerini daha erişilebilir fiyatlara doldurabilmeleri için sektörümüzün tüm taraflarından çabalarını esirgememelerini özellikle rica ediyorum. Birlikte daha güçlüyüz, bu zorlu ekonomik koşulları tek yürek hareket ederek aşacağımıza yürekten inanıyoruz” açıklamasını yaptı.