Haberler

TPF, deprem bölgesindeki desteklerini sürdürüyor


27 Şubat 2023

TPF, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere yardım çalışmalarını sürdürüyor. AFAD, Kızılay, Valilikler, Belediyeler ve diğer kamu kurumları ile irtibat halinde sahada yakın takip yapan TPF, bölgedeki vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak için yardım tırlarını afet bölgesine sevk etmeye devam ediyor.

Deprem felaketinin hemen ardından yetkili mercilerden edinilen bilgiler doğrultusunda acil ve temel ihtiyaç malzemelerinin bölgeye taşındığını belirten TPF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün; “Yaşanan felaket sonrasında federasyon olarak Türkiye genelindeki 14 Perakendeci Derneğimiz ve yerel marketlerimizin katılımıyla yardım seferberliği başlattık. Valilikler, Kaymakamlıklar, Belediyeler, Muhtarlıklar, AFAD ve Kızılay koordinasyonuyla dağıtım merkezlerine 8 Şubat’tan itibaren temel gıda ürünleri, çocuk bezi, çocuk maması, eldiven, bere, battaniyeden oluşan acil ihtiyaç malzemelerini taşıyan tırlarımızı ulaştırdık” dedi.

Bölgedeki ihtiyaçları yerinde tespit etmek ve önümüzdeki dönemde alınması gereken aksiyonları belirlemek amacıyla TPF yönetim kurulu üyeleriyle birlikte afet bölgesine gittiklerini belirten Ömer Düzgün, “Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Nurdağı ve Islahiye’de incelemelerde bulunup yetkili mercilerle görüşmeler yaptık. TPF olarak yetkili kurumlar ile irtibat halindeyiz, bölgedeki temel gıda ürünlerinin karşılanması için aktif bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Bölgenin tamamındaki vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak için şimdiye kadar 250 tırımızı ulaştırdık. Acil ihtiyaç malzemelerinin haricinde yerel zincirler olarak kendi içimizde nakdi yardım kampanyası başlattık. Şu an 14-15 üründen oluşan karışık gıda kolilerimizi tırlarla göndermeye başlıyoruz. Federasyonumuz, derneklerimiz ve yerel zincir market üyelerimizle birlikte ülkemizin ve vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz, elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” açıklamasını yaptı.