Haberler

TPF eğitim seferberliğini sürdürüyor


14 Eylül 2015

Perakende sektörünün gelişimi, nitelikli eleman sıkıntısının önüne geçmek ve gençlerin mesleklerini uzun vadeli görmelerini sağlamak adına Türkiye genelinde eğitimlere yeniden başlayan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) eğitim programlarını sürdürüyor. Marketlerde görevli yönetici, yönetici adayları ve personel için ayrı ayrı kurgulanan eğitimlere ‘Yönetim Becerileri’ ve ‘İnsan Kaynakları’ programı da eklendi.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) bünyesinde, “Perakende insanla başlar, insanla biter” sloganıyla Türkiye genelinde sürdürülen eğitim programına yeni başlıklar eklendi. Üye şirketlerin büyüme, kârlılık ve verimliliklerini sürdürülebilir kılmak amacıyla bölgeye ve kuruma özel eğitimlerin kurgulandığı program kapsamında ‘Yönetim Becerileri’ ve ‘İnsan Kaynakları’ eğitimleri de verilecek. TPF’nin yeni eğitim dönemi için kurgulanan ve 2 ay süren eğitimler ilk olarak İstanbul PERDER’de hayata geçirildi. İstanbul PERDER genel merkezinde başlatılan eğitimler İştesiz İnsan Kaynakları ve Danışmanlık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Tuğba Camuzoğlu önderliğinde yürütülürken, TPF Eğitim Danışmanı Ekber Işık tarafından eğitimlerin önümüzdeki dönemde Türkiye geneline yayılacağı bilgisi paylaşıldı.

VERİMLİLİK VE YÖNETİM BECERİLERİ ARTIRILACAK

TPF’ye bağlı marketlerde görevli yönetici ve yönetici adaylarının şirket içi tüm kaynakları en verimli şekilde yönetilmesini sağlamak amacıyla verilmeye başlanan ‘Yönetim Becerileri’ eğitimi, 66 ayrı başlığı içeriyor. İletişim becerilerinin geliştirilmesi, takım çalışması, eğitimcinin eğitimi, toplantı yönetimi, zaman yönetimi, enerji ve motivasyon, etik kurallar, kriz ve değişim yönetimi, problem çözme ve karar alma, etkin liderlik modüllerinde oluşturulan eğitim, iki ay süresince haftada 1 gün gerçekleştirilecek. Takım çalışmaları, davranış testleri, skeç, atölye çalışmaları ve konuk eğitmen Fatih Galeri katılımı ile güçlendirilen eğitim sonunda başarılı olan adaylar törenle sertifikalarına kavuşacak.

İK DEPARTMANINDA STANDARDİZASYON SAĞLANACAK

Yeni eğitim döneminde verilmeye başlanan ‘İnsan Kaynakları’ eğitim programı TPF üyesi şirketlerde insan kaynakları alanında uzmanlaşmayı ve profesyonel yetiştirmeyi amaçlıyor. Uzman, orta ve üst düzey yöneticileri geliştirerek; İK alanında kariyer geçişi yapmak isteyenleri hedefleyen program 3 aşamada tamamlanacak. 50’nin üzerinde İK eğitim başlığının yer aldığı programda katılımcılar İK, iş analizi, tanımlamalar, işe alım, personel seçme, ücret, prim yönetimi, kariyer planlaması ve raporlama konularında eğitilecek. Ünlü radyocu Polat Labar’ın eşlik edeceği ve 2 ay kurgulanan eğitimlerde katılımcılar ayrıca uygulama, projelendirme, ölçme, değerlendirme gibi teknik ve raporlama konularında da eğitim alacak.