Haberler

TPF Heyeti ve PERDER Başkanları’ndan Sütaş’a Ziyaret


18 Mart 2019

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), iş ortakları ziyaretlerine devam ediyor. TPF Heyeti ve PERDER Başkanları iş ortakları ziyaretleri kapsamında Sütaş’ın Tire’deki üretim tesislerini gezdi.

Organize perakendenin en büyük çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF); sektördeki birliği artırmak ve perakende sektöründe ortak bir uyum oluşturmak amacıyla iş ortakları ziyaretlerine devam ediyor. Bu amaçla ziyaretlerini hız kesmeden sürdüren TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek liderliğindeki Yönetim Kurulu Heyeti ve PERDER Başkanları Sütaş’ın Tire’deki üretim tesislerini ziyaret etti. Ziyarete, Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz eşlik etti. TPF yetkililerine tesisi gezdiren Yılmaz, üretim süreçleriyle ilgili de bilgi verdi.

Yerel zincirlerin ulusal ve indirim marketleri karşısında yaşanan rekabette büyük fotoğrafa odaklanarak, tüketici ve iş ortakları çıkarlarını gözeten yaklaşımı ile çalışmalarına devam ettiğini kaydeden TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek; “Yerel zincirler olarak ülkemize, tüketicimize, iş ortaklarımıza değer katmaya odaklandık. Son iki yıldır sektörümüzdeki rekabette zorlansak da ekonomik gelişmelerden çok çalışanlarımıza, tüketicilerimize, bulunduğumuz bölgelere ‘Daha fazla nasıl değer katabiliriz?’ diye düşünerek projelerimizi hayata geçirdik. Bu yaklaşımımız ile toplam market grupları içindeki yerellerin payı yüzde 33,7, Türkiye genelinde toplam gıdadaki satış payımız ise yüzde 9,5. Yerel zincirler 4 bine yakın perakende satış noktasında 70 bine yakın istihdam sağlıyor. Yerel zincirler ile yerli markaların, yerli üreticilerin, yöresel ürünlerin daha fazla tercih edilmeleri, tüketicilerin market raflarında bu marka ve ürünlere daha kolay ulaşmaları için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.