Haberler

TPF heyeti Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’i ziyaret etti


02 Eylül 2019

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) heyeti, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’i ziyaret etti. TPF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün ile yönetim kurulu üyelerinin katıldığı ziyarette heyet, federasyonun Türkiye genelinde ve Van’da yürüttüğü çalışmalarını ve hedeflerini Vali Mehmet Emin Bilmez ile paylaştı.

Organize perakendenin en büyük çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) heyeti, Başkan Ömer Düzgün önderliğinde Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’i ziyaret etti. Haziran ayında gerçekleşen Genel Kurul toplantısında başkanlığa seçilen Ömer Düzgün ve yeni yönetim kurulu üyeleri, Van’da gerçekleştirecekleri toplantılar öncesinde Vali Mehmet Emin Bilmez’i makamında ziyaret etti. Heyet, gerçekleştirilen ziyarette TPF’nin Türkiye genelinde yürüttüğü çalışmalar, Van’daki yerel zincirlerin konumu ve hedeflerini paylaştı.

Sektörde yaşanan rekabetin yanı sıra ekonomik koşullara rağmen yerel zincirlerin bulunduğu bölgelerde üreticileri ve tüketicileri ile kurduğu bağ sayesinde büyümeye ve yatırıma devam ettiğini kaydeden TPF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün; “Yerel zincirler olarak 13 yıl önce TPF çatısı altında toplandık. Geride bıraktığımız süreçte sadece kendi ticari faaliyetlerimize odaklanmadık. Hayata geçirdiğimiz projelerle, marketlerde satışa sunduğumuz ürünlerin üreticisine, sektöre, tüketicilerimize, ülkemize daha fazla katma değer yaratmaya odaklandık. Vatandaşlarımızın alım gücünü artıracak her türlü karar ve projenin yanında olduk. Yerel zincirler olarak biz, kendi öz sermayesi ile bulunduğu bölgede kazanıp, yine aynı bölgeye yatırım yapan girişimcileriz. Kendi insanımız ile gülüp, derdi ile üzülen, kendi bölgesinin üreticisini destekleyen işletmecileriz. Bulunduğumuz illerde sosyal yaşamın önemli bir parçasıyız” dedi.

Sektörde her yıl daha da artan rekabete rağmen yerel zincirlerin ulusal düşünüp yerel hareket ettiklerini kaydeden Düzgün, “TPF çatısı altında güçlerini birleştiren yerel zincirlerin tek bir amacı var. Daha fazla kardeşimize iş ortamı yaratmak, üreticilerine, sektörüne, ülkesine daha fazla fayda sağlamak ve değer yaratmak. Tek yürek halinde yürüttüğümüz çalışmalarla TPF bugün 4 bine yakın satış noktasında hizmet veriyor, 70 bine yakın personele istihdam sağlıyoruz. Türkiye’deki toplam market satış payı yüzde 33,7, gıdadaki satış payı ise yüzde 9,5’a ulaştı. Toplam market gruplarındaki istihdamımız ise yüzde 34,8’e ulaştı. Toplam 38 milyar TL cirosu bulunan yerel zincirlerin 2019 yılı büyüme hedefi yüzde 15” açıklamasını yaptı.

Van PERDER Başkanı Tekin Irmaksever, Yönetim Kurulu Üyeleri Turan Avcı ve Necdet Torun ile TPF Yönetim Kurulu Üyeleri Cemal Özen, İbrahim Özhan, Vahdet Sarıkaya,’un katıldığı ziyarette ayrıca 27 şubede 890 kişiye istihdam sağlayan TPF üyesi yerel zincirlerin Van’da yürüttüğü çalışmaları, gelecek hedefleri ve sektörün bölgesel sorunları Vali Mehmet Emin Bilmez ile paylaşıldı.