Haberler

Federasyon üyeleri iftar yemeğinde buluştu


10 Ağustos 2011

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), 12 bölge PERDER’leri çatısı altındaki yerel perakendecileri İstanbul’da düzenlenen iftar yemeğinde buluşturdu. TPF Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün, ‘Kriz perakende sektörüne hiç uğramayacak’ derken; İstanbul PERDER Başkanı Reşat Narman, yılın ilk altı ayı verilerine göre İstanbul’da yerel perakendecilerin yüzde 21 büyüdüğünü, yüzde 19 oranında da personel artışı olduğunu vurguladı.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun (TPF) Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirdiği iftar; 12 bölge PERDER’inden üyeler, üreticiler ve tedarikçilerden yaklaşık 1000 kişiyi bir araya getirdi. Dünya’da kriz sürerken Türkiye’de krizin etkilerinin görülmediğinin vurgulandığı yemekte konuşan TPF Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün, “Ülkemize kriz gelmeden krizi getiren, zam gelmeden zam getirmeye çalışan felaket tellalları var. Kriz perakende sektörüne hiç uğramayacak” dedi.

İstanbul PERDER Başkanı Reşat Narman ise, yılın ilk altı ayı verilerine göre İstanbul’da yerel perakendecilerin yüzde 21 büyüdüğünü, yüzde 19 oranında da personel alımı yaptıklarını açıkladı.

Somali’ye 500 bin TL’lik yardım

Somali’ye yardım için federasyonun desteğini sürdüreceğini ifade eden Aygün, “Türkiye’den giden 40’ar tonluk iki yardım uçağından ilkinin 22 tonu, TPF tarafından hazırlandı. 5 bin koli bebek maması, 5 bin kilogram süt tozu, bin koli bebe bisküvisi ile toplam 22 tonluk katkıda bulunduk. Federasyon ve üyelerimiz, 15 Ağustos’ta kalkacak yardım gemisinde daha büyük katkıda bulunacak. Toplam yardım miktarımız 500 bin TL’yi bulacak” dedi.

Somali’de 12 bin çadırlık Çadırkent

 Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Fecri Alpaslan ise yaptığı konuşmada, 15 Ağustos’ta kalkacak gemiyle birikte Somali’de 12 bin çadırlık bir çadırkent kuracaklarını açıkladı. Bu gemide 7000 tonluk yardımın bir kısmında TPF’nin katkısını yeniden alacaklarını ifade eden Alpaslan, Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nu duyarlılığından dolayı tebrik ve takdir ettiklerini de söyledi.