Haberler

TPF, Sürdürülebilir Perakende Konferansı’nda yerini aldı


25 Mayıs 2015

Türkiye Perakendeciler Federasyonu, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl 26-27 Mayıs tarihlerinde ikincisi düzenlenecek olan Sürdürülebilir Perakende Konferansı’nda yerini aldı. Dünyanın en önemli 50 konferansı arasında gösterilen organizasyonda TPF Başkanı Mustafa Altunbilek 27 Mayıs Çarşamba günü “Sürdürülebilir Perakende: Teknoloji, Çalışanlar ve Müşteri Memnuniyeti” isimli oturumda konuşacak. Geleceğin markalarını şekillendiren yerli yabancı onlarca marka liderlerini ağırlayacak olan konferansta Altunbilek, Türkiye’nin en çok istihdam sağlayan 3’üncü sektörü olan perakendede, sürdürülebilir başarı, e-ticaret ve teknoloji yatırımına kadar pek çok konuya değinecek.

Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Sürdürülebilir Perakende Konferansı, 26-27 Mayıs tarihlerinde Park Bosphorus Otel’de gerçekleştirilecek. Perakende sektörünün tüm marka ve paydaşları için, yeni ekonomik düzende küresel perakende dünyasının bir parçası olmalarını sağlayacak yol haritalarının belirlenmesi amacıyla düzenlenen etkinliğe, 80’i aşkın markanın yerli yabancı liderleri katılacak. Söz konusu katılımcılar, günümüz markalarının gelecek için nasıl yenilenmesi gerektiği üzerinde duracak.

Dünyanın en önemli 50 konferansı arasında gösterilen organizasyonda, Sürdürülebilir Perakendede Dönüşüm, Değişen Müşteri Davranışı, Sürdürülebilir Perakende ve Sosyal Medya gibi konular masaya yatırılacak.

Türkiye’nin güçlü markaları ve perakende sektörünün sürdürülebilir geleceği için yeni yol haritalarının çizileceği etkinlikte TPF Başkanı Mustafa Altunbilek de sürdürülebilir perakende oturumunda konuşma yapacak. 27 Mayıs 2015 Çarşamba günü “Sürdürülebilir Perakende: Teknoloji, Çalışanlar ve Müşteri Memnuniyeti” adı altında düzenlenecek oturumda, TPF Başkanı Altunbilek, 2023’te 70 milyar TL ciro hedefi ile çalışmalarını sürdüren yerel zincirler, dünya ve Türkiye perakende sektörü, perakendede teknoloji, İK yatırımları ve yürütülen sürdürülebilirlik çalışmalarını katılımcılarla paylaşacak. Oturumda Biçen Marketler Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Biçen ve Sarıyer Market E-Ticaret ve Müşteri İlişkileri Direktörü Erdal Ergin de yer alacak. Organizasyonda TPF Genel Koordinatörü Gurbet Altay ise, perakende sektöründe kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarını aktaracak.