Haberler

TPF, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’u ziyaret etti


19 Ocak 2022

TPF Heyeti, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’u makamında ziyaret etti. TPF Başkanı Ömer Düzgün ve beraberindeki heyet yerel zincir marketlerin yürüttüğü çalışmaları aktarırken, ziyarette gıda perakendesindeki gelişmeler değerlendirildi.

Organize perakendenin en büyük çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), Başkan Ömer Düzgün önderliğindeki heyet ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş’u makamında ziyaret etti. Yapılan görüşmede tamamı yerli sermaye olan 5 bini aşkın satış noktasında 100 bini aşkın kişiye istihdam sağlayan yerel zincirlerin 2021 yılında hayata geçirdikleri çalışmaları aktaran TPF heyeti, 2022 yılında gerçekleştirmeyi planladıkları çalışmaları ve hedefleri Mehmet Muş ile paylaştı.

Gıda perakendesindeki gelişmelerin de değerlendirildiği ziyaretle ilgili olarak TPF Başkanı Ömer Düzgün şöyle konuştu; “Ulusal, indirim marketleri ve son yıllardaki yeni nesil oluşumlara rağmen ülkemize, çalışanlarımıza, üreticimize, tedarikçimize, sektöre hizmet sunan firmalara ve müşterilerimize değer katmaya odaklandık. Geride bıraktığımız 15 yılda sektörümüzün gelişimi için birçok projeyi hayata geçirdik. Eğitim, teknolojik gelişmeler ve marketlerimizdeki konseptlere, yeniliklere yaptığımız yatırımı kesmedik. Sektörümüzü, dünyamızı, çevreyi, beslenme alışkanlıklarımızdaki değişimi, tarımı ve gıdayı etkileyen sorunları her fırsatta çözüm önerilerimiz ile paylaştık. Kazancını yine bu topraklarda yatırıma dönüştüren yerel zincirler olarak son 5 yıldır olduğu gibi hedefimizi her alanda büyüme olarak belirledik. Ticaret Bakanımız Mehmet Muş başta olmak üzere yerel zincirlerin gelişimini yakinen takip eden ve sektörümüzün gelişimi için hassasiyetle yaklaşan, sorunlarını dinleyen tüm bakanlarımıza teşekkür ederiz.”

Bakan Muş ile gerçekleşen ziyarete TPF Başkanı Ömer Düzgün ile birlikte TPF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şekerci, Soner Doruk, TPF Eski Başkanı Mustafa Altunbilek, TPF Genel Koordinatörü Tuğba Camuzoğlu ve Ankara PERDER Koordinatörü Derya Yener katıldı.