Haberler

TPF, ülke sınırları dışındaki ilk derneğini kurdu


19 Şubat 2013

Türkiye Perakendeciler Federasyonu ülke sınırları dışına taşarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti PERDER’i kurdu 

Ülkemiz perakende sektörünün en önemli ve en büyük çatı örgütü konumunda olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), ülke sınırları dışındaki ilk derneğini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kurdu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) PERDER Başkanlığı’na Darcan Yaman seçildi. Adadaki, Yaman Marketler Zinciri’nin sahibi olan Darcan Yaman, TPF’nin ilk kadın başkanı sıfatını da taşıyor.

1968 Lefkoşe doğumlu Darcan Yaman’ın başkanlığı üstlendiği yeni yönetim kurulunda, Mehmet Benli başkan yardımcılığı, Tanser Nizam ise üye olarak görevini yürütecek.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti PERDER 15 üye, 23 şube, 825 personel, 20 bin metrekarelik yerel zinciri temsil ediyor.

Başkan Darcan Yaman, böyle önemli bir göreve getirilmekten dolayı mutluluğunu dile getirerek, “Perakende sektöründe uluslararası alandaki başarıları ve üst düzey kalite anlayışıyla tanınan Türkiye’nin desteğiyle, bundan böyle çok daha emin adımlarla ilerleyeceğiz. En başta gelen sorunlarımız kalifiye eleman azlığı, teknolojide geri kalmışlık ve yerli üretimin eksikliğidir. Bunları uzun yıllardır kendi çabamızla aşmamız mümkün olmamıştı. Bundan böyle gücümüzü TPF’den alarak, hızla ilerleyeceğiz” dedi.

Kurulduğu yıldan bu yana perakendeciliği geliştirmek, güçlendirmek ve rekabet edebilirlik seviyesini en yukarıya çekmek için el birliğiyle çalıştıklarını belirten TPF Başkanı Selamet Aygün, ülke sınırları dışındaki örgütlenmelerin artarak devam edeceğini belirtti; “Ülkemize hizmet edecek, siyasi ayırımlardan uzak, bağımsız ve güçlü bir yapılanma ile sektörümüzü izlemek ve sesimizi gerek ulusal, gerekse uluslararası platformda etkin bir biçimde duyurmak için yola çıktık. Bugün geldiğimiz noktada, ülke sınırları dışındaki ilk örgütlenmemizi sağladığımız için mutluyuz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki meslektaşlarımız ile sinerji içinde, güç birliğiyle yol alacağız. ”