Haberler

TPF, üyeleriyle WorldFood Istanbul Fuarı’nı ziyaret edecek


02 Ağustos 2018

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), WorldFood Istanbul Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı’na Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren üyeleriyle birlikte ziyaretçi olarak katılıyor. ITE Turkey tarafından 5-8 Eylül 2018 tarihleri arasında bu yıl 26’ncı kez düzenlenecek olan organizasyona ilk kez katılacak olan TPF üyeleri, yeni işbirlikleri için sektör profesyonelleri ile bir araya gelecek. Ayrıca TPF tarafından her yıl düzenli olarak yapılan üye kampı, WorldFood Fuar’nın katkılarıyla fuar alanı içerisinde yapılacak.

 Perakende sektörünün en büyük çatı örgütü konumunda olan TPF, çeyrek asır boyunca gıda sektöründeki değişime ve dönüşüme tanıklık eden WorldFood Istanbul Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı’nı tüm üyeleri ile birlikte ziyaret edecek. ITE Turkey tarafından bu yıl 5-8 Eylül 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 26’ncı kez düzenlenecek organizasyonda TPF üyesi marketlerin kategori ve mağaza yöneticileri yeni işbirlikleri için sektör profesyonelleri ile bir araya gelecek.

Ulusal ve uluslararası endüstri uzmanlarının, gıda, pazarlama, işletme, teknoloji, inovasyon gibi konularda gıda sektörü yol haritasına ışık tutacağı; 1.000’den fazla markanın gıda dünyasını birçok yeni ürünle tanıştıracağı WorldFood Istanbul’da TPF, üye kampı düzenlenecek.

Türkiye’nin 15 noktasındaki PERDER üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilecek üye kampında sektör, bölgelerdeki durum, gelişmeler, bölgesel sorunlar masaya yatırılıp; 8 aylık sektör analizi yapılacak. WorldFood Istanbul Fuarı hakkında görüşlerini paylaşan TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek; “Perakende sektörünün gelişimine katkı sağlayacak vizyon sahibi fuar ve konferansları takip ediyor ve destekliyoruz. WorldFood Istanbul, içeriği ile kendini kanıtlamış, Türk gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası haline gelmiş durumda. Türkiye Perakendeciler Federasyonu olarak bu yılki organizasyona ilk kez ve güçlü bir şekilde ziyaretçi olarak katılacağız. Perakende sektörünün büyüyebilmesi, tüm tarafların hedeflerine ulaşabilmesi için iş birliklerini artırmalı, var olan ilişkilerimizi güçlendirmeliyiz. ITE Turkey önderliğinde organize edilen organizasyonda tüm katılımcı markaların yanındayız” dedi.

ganizasyonla eş zamanlı olarak düzenlenecek TPF üye kampında yıl başında belirlenen yüzde 15 büyüme hedefi başta olmak üzere yeni yönetmelik ve düzenlemelerin de görüşüleceğini kaydeden Altunbilek şöyle konuştu; “Yerel zincirler olarak bu yıl mağaza sayımızı 4 bine çıkarmayı, 73 bin kişiye istihdam sağlamayı, ciroda ise yüzde 15 büyümeye imza atmayı hedefliyoruz. Yerel zincirler başta olmak üzere sektörün sürdürülebilir gelişimini etkileyen eksik ayakların giderilmesi için belirlediğimiz konuları WorldFood Istanbul’da görüşeceğiz. Müşterilerimize, üyelerimize, çalışanlarımıza, üreticimize, tedarikçimize, iş ortaklarımıza, Türkiye’ye değer yaratacak yeni gündemleri belirleyeceğiz.”