Haberler

TPF Yönetim Kurulu ve PERDER Başkanları İstanbul’da buluştu


03 Ekim 2019

TPF Eylül ayı sektör değerlendirme ve yönetim kurulu toplantısı İstanbul’da gerçekleşti. Türkiye’nin dört bir yanından Perakendeciler Derneği (PERDER) Başkanları ve TPF Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda sektörün 8 aylık performansı değerlendirilerek yerel zincirlerin yeni dönem projeleri görüşüldü.

Organize perakendenin en büyük çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) heyeti, üyeler arasında birlik ve beraberliği güçlendirmek için yönetim kurulu toplantılarını Türkiye genelinde düzenlemeye devam ediyor. Ömer Düzgün başkanlığında ilki Bursa’da, ikincisi geçtiğimiz ay Van’da gerçekleştirilen toplantıların üçüncü merkezi ise İstanbul oldu. .

Türkiye’nin dört bir yanından Perakendeciler Derneği (PERDER) Başkanları ve TPF Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda sektörün 8 aylık performansı değerlendirilerek, yerel zincirlerin yeni dönem projeleri görüşüldü. Toplantının açılışında, yaşanan yoğun rekabet ve ekonomik darboğaza rağmen yerel zincirlerin tüketicilerine ve tüm iş ortaklarına fayda sağlamak için çalışmaya devam ettiklerini kaydeden TPF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün; “Kazancını yine aynı bölgede yatırıma dönüştüren yerel zincirler olarak Türkiye’nin dört bir yanında yerli markaları, yerel üreticileri desteklemeye devam ediyoruz. Bulunduğumuz illerde hayata geçirdiğimiz projeler ve istihdam çalışmalarıyla her zaman vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

TPF’nin perakende sektörünü ve ülke ekonomisini geliştirecek her türlü projede yer almaya devam edeceklerini kaydeden Düzgün şöyle konuştu; “Yereli kalkındıracak, perakende sektörünü geliştirecek her türlü projeyi değerlendiriyoruz. Her ay düzenli olarak farklı illerde gerçekleştirdiğimiz toplantılarda ilin iş dünyası yetkililerinin yanı sıra üyelerimizi ve tüketicilerimizi dinleyip, gelecek planlarımızı bu doğrultuda hazırlıyoruz. Değerli fikirleriyle bizlere ve sektörümüzün geleceğine destek olan tüm PERDER başkanlarımıza, bulunduğumuz illerdeki Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Esnaf ve Sanatkârlar Odalarının değerli başkanlarına ve tüketicilerimize teşekkür ederiz. Önümüzdeki dönemde perakende ticareti başta olmak üzere, istihdam, eğitim ve çevre üzerine projeler gündemimizde olacak. PERDER başkanlarımız da bulundukları şehirlerde sektör ve tüketicileri bilinçlendirmek için hali hazırdaki çalışmalarına devam edecek.”