Haberler

TPF Yönetim Kurulu toplantısı İzmir’de gerçekleşti


12 Temmuz 2021

TPF heyeti, 1,5 yıllık aranın ardından ilk kez yüz yüze bir araya geldi. Üyeler arasında birlik ve beraberliği güçlendirmek için düzenlenen toplantıya TPF Yönetim Kurulu Üyeleri, PERDER Başkanları ve bölge koordinatörleri katıldı. Ege PERDER ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda gıda perakendesindeki normalleşme süreci ile bu yıl 15-16 Eylül tarihinde 12’ncisi düzenlenecek olan Yerel Zincirler Buluşuyor organizasyonunun detayları görüşüldü.

Koronavirüs pandemisi öncesinde yerel zincirler arasındaki birlik ve beraberliği güçlendirmek, sektördeki gelişmeleri değerlendirmek için Türkiye Perakendeciler Federasyonu önderliğinde her ay farklı bir ilde gerçekleşen toplantılar yeniden hayat buldu. Ege PERDER ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı TPF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün, Yönetim Kurulu Üyeleri ve PERDER Başkanlarının katılımı ile gerçekleşti.

100 BİNİ AŞKIN MARKET ÇALIŞANANA ÖZEL TEŞEKKÜR

Toplantının açılış konuşmasında geride bırakılan 15 aylık süreçte sağlık çalışanları, güvenlik güçleri, üretim sektörü gibi büyük bir özveri ile çalışmalarını yürüten 100 bini aşkın yerel zincir market çalışanına teşekkür eden TPF Başkanı Ömer Düzgün; “Koronavirüs pandemisi nedeniyle aylar sonra bizleri bir araya getiren Ege PERDER’e teşekkür ederiz. Bir teşekkür de geride bıraktığımız 1,5 yıllık süreçte vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılamak için çalışan, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını kapılarına kadar güvenle teslim eden 100 bini aşkın çalışanımıza ediyorum. Yerel zincirler olarak geçmişte olduğu gibi pandemi sürecinde de normalleşme sürecinde de müşterilerimizin yanında ve onların güvenli adresi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yerel zincir marketlerin müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda çalışmalarına devam ettiğini belirten Düzgün; “Yerel zincirler olarak farklı bir iş yapış tarzımız var. Samimiyiz ve empati yönümüz daha fazla. Her zaman vatandaşlarımızın yanında olduk, doğru hizmeti doğru fiyat ve zamanda sunuyoruz. Benimsediğimiz yaklaşım, Türkiye’nin her bölgesinde vatandaşımızın teveccühünü kazandı. Yerel zincirler olarak biz, bizim gibi yerelin yanında olan, bu ülkenin insanı için çalışan, bu ülkenin ekonomisi için yatırımlarına devam eden kurumların yanında olduk. Gün yerli işletmeciyi destekleme, birlikteliği artırma günü. Sektörümüzü, ülke ekonomisini geliştirecek her türlü projede yer almaya, üzerimize düşeni yerine getirmeye hazırız. Yerli üreticinin, yerli işletmecinin kazanması demek Türkiye’nin büyümesi demek; tüketici harcamalarının devam ettiği, ekonomiye olan güvenin sürdüğü bir ortam demek. Tüm bunların yanı sıra istihdama ve ülke ekonomisine katkımızın artması demek. TPF çatısı altında emek veren, bu hedeflerimizi destekleyen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim” açıklamasını yaptı.

YEREL ZİNCİRLERİN 12’NCİ BÜYÜK BULUŞMASI İÇİN GERİ SAYIM

Yaklaşık 40 kişilik katılımla gerçekleşen buluşmada ekonomi, gıda ve perakende dünyasındaki gelişmeler, sektörü etkileyen gündemler de masaya yatırıldı. Normalleşme adımlarıyla birlikte alınan önlemlerin görüşüldüğü toplantının diğer önemli gündemi ise Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) Konferansı 2021 oldu. Üreticiden tedarikçiye, perakendecilerden sektöre hizmet sunan firmalara kadar organize perakende sektöründe hizmet veren binlerce paydaşı bir araya getiren YZB Konferansı ve Fuarı’nın bu yıl 15-16 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleştirileceğini belirten TPF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün; “Bir yıllık aranın ardından bir kez daha Haliç Kongre Merkezi’nde dev bir organizasyonla YZB kapılarını açacak. Bu yılın temasını ‘GELECEKSEN’ olarak belirledik. YZB’de bu kez perakende dünyasının geleceğini tasarlamak için buluşacağız. Ülke ekonomisine, istihdama, tedarikçilerine, tüketicilerine, bulundukları şehirlere değer katanlarla bir araya geleceğiz. Alanının duayen isimleriyle birlikte koronavirüs ile değişen tüketici alışkanlıklarını, talepleri ve gıda perakendesinin geleceği için atılması gereken adımları konuşacağız” dedi.