Haberler

TPF Yönetimi, Diyarbakır’a çıkarma yaptı


16 Temmuz 2014

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri iftar daveti öncesi Diyarbakır’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Mustafa Altunbilek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Diyarbakır’da düzenlenecek iftar daveti öncesi mülki amirleri ziyaret etti. Ziyaretlere; Başkan Altunbilek’in yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri; Mahmut Kara, İhsan Korkmaz ile Genel Koordinatör Gurbet Altay, Güneydoğu Anadolu PERDER Başkanı Derviş Sevgi ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Şah Akdağ, Ramazan Turmak ve Murat Korkmaz katıldı.

TPF Yönetimi, ilk ziyaretini Diyarbakır Emniyet Müdürü Halis Böğürcü’ye gerçekleştirdi. Diyarbakır’ın çok büyük bir değer olduğunu belirten Böğürcü, birlik ve beraberlikle aşılamayacak hiçbir sorunun olmadığını söyledi. TPF Başkanı Mustafa Altunbilek ise, Federasyon hakkında bilgi vererek, Böğürcü’ye teşekkür etti. TPF Yönetimi daha sonra Sur Kaymakamı Aydın Ergün’ün konuğu oldu.

TPF Yönetimi, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç’ı da makamında ziyaret etti. Vali Kıraç, çözüm sürecinin bölgeyi çok olumlu etkilediğini belirterek, yerel perakendenin gelişimi için ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını söyledi.

Öğleden sonra Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gülten Kışanak ziyaret edildi. Kışanak, yerelliği destekleme adına güç birliği yapılması gerektiğini vurguladı. TPF Yönetimi, son olarak Diyarbakır Ticaret Odası’nın ziyaret etti.

TPF Başkanı Mustafa Altunbilek, yaptığı açıklamada, “Türkiye Perakendeciler Federasyonu olarak tüm bölgelerimiz önemli; ama Güneydoğu Anadolu PERDER’in bizdeki yeri daha önemli. Yaptığımız ziyaretlerle yerel perakendenin gücünü göstererek, bölgelerinde daha etkin bir büyüme sergilemelerini sağlamaktayız. Birlikle beraberlikle 17 PERDER derneğimizle daha refah ve yaşanabilir bir Türkiye’yi hep beraber yapacağız” diye konuştu.