Haberler

TPF, ziyaretlerine MHP ile devam etti


26 Ekim 2020

TPF heyeti, Rekabet Kurumu’nun ardından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcıları Kamil Aydın ve Yaşar Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.

Organize perakendenin en büyük çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), Ankara’daki ziyaretlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Başkan Ömer Düzgün önderliğindeki heyet, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küre’nin ardından son olarak MHP Genel Başkan Yardımcıları Kamil Aydın ve Yaşar Yıldırım’ı ayrı ayrı ziyaret etti. Buluşmada TPF Başkanı Ömer Düzgün, pandemi sürecinin gıda perakendesi üzerine etkilerini, sektörün sorunları, çözüm önerileri ve federasyon tarafından hazırlanan perakende sektörü araştırma raporunu paylaştı.

Ziyaretler sonrası yazılı açıklamada bulunan TPF Başkanı Ömer Düzgün, “Mart ayından bugüne yaşadığımız pandemi tecrübesinin ışığında üyelerimizden, iş ortaklarımızdan, sahadan gelen bilgileri, sektörümüzü ilgilendiren öngörülerimizi çeşitli ziyaretlerle karar vericilere ve bürokratlarımıza aktarıyoruz. Pandemi sürecinde edindiğimiz tecrübeleri, sektörün yaşayabileceği olası sorunları ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerini karar vericilerle, bürokratlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz.” dedi.

Açıklamasında sektörün büyümesi, ülke ekonomisine daha fazla katma değer sağlaması için birtakım düzenlemelerin hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Düzgün; “Geleneksel işletmelerin ve perakende girişimcisinin rekabet haklarını korumak, adil rekabet ortamını oluşturmak adına sektördeki tüm oyuncuları, çalışanları kucaklayacak düzenlemelere ihtiyaç var. Yeni market açma kriterlerinden, rekabeti etkileyen başlıklara kadar hazırladığımız raporu gerçekleştirdiğimiz ziyarette paylaştık. Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörleri arasında yer alan perakende sektörünün büyümesi, küçük yatırımcıların faaliyetlerini sürdürülebilmeleri ve geleneksel iş kollarının yaşatılması için üzerinde durduğumuz başlıklarda sektör olarak destek bekliyoruz.” açıklamasını yaptı.

MHP Genel Başkan Yardımcıları ile ayrı ayrı gerçekleştirilen görüşmeye TPF Başkanı Ömer Düzgün’ün yanı sıra TPF Genel Sekreteri Vahdet Sarıkaya, TPF Başkan Yardımcısı Ali Kaya, Ankara PERDER Başkanı Ahmet Karagöz ve TPF Genel Koordinatörü Tuğba Camuzoğlu katıldı.