Haberler

TPF’den eğitim atağı


31 Ocak 2012

Türkiye Perakendeciler Federasyonu tarafından perakendenin gelişimine katkı sağlamak amacıyla eğitim projesi başlatıldı. Akademisyenler ile sektör uzmanları tarafından verilecek eğitimler Türkiye’de 13 bölgede başlayacak.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu, üyelerinin ihtiyaç duydukları eğitimleri alarak gelişimlerine katkı sağlamak adına eğitim projesi başlattı. Liderlik, etkin mağaza ve insan yönetimi, alan ve raf yönetimi, satın alma, insan kaynakları yönetimi, perakende de inovasyon, iş yerinde problem çözme ve stres ile müşteri karşılama ve uğurlama başlıkları altında gerek şirket sahiplerinin, gerekse çalışanlarının katılacağı çok yönlü bir eğitim programı tasarlandı.

Türkiye’de 13 bölgede başlayacak ve akademisyenler ile sektör uzmanları tarafından verilecek eğitimler; katılımcılara, geleceğe daha güvenle bakmalarını sağlayacak. Uygulanacak eğitimlerle perakendecilerin gelişimlerine yardımcı olma yanı sıra üretici-tedarikçi iş birlikteliğine katkı sağlamak da hedefleniyor.

‘Eğitimler, perakendecilerimizin ufkunu açacak’

Eğitim programı ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Perakendeciler Federasyonu Genel Koordinatörü Gurbet Altay; “Her platformda yeniliği ve farklılığı gündeme getiren Türkiye Perakendeciler Federasyonu, Eğitim 1 Projesi ile önderliliğini bir kez daha gözler önüne seriyor. Tüm eğitimlerimiz önemli ve gerekli olmakla beraber, özellikle perakendede inovasyon ve liderlik eğitimlerimizin perakendecilerimizin ufkunu açacağını düşünmekteyim. Üyelerimizin; rekabetin çok acımasız olduğu bir zamanda, alacakları eğitimlerle daha verimli çalışmalar yapacağına inanmaktayız” diye konuştu.

Şubat ayında başlayacak olan eğitimler, Haziran 2012’de sona erecek.