Haberler

TPF’den Erciş’e okul, taziye evi ve sağlık ocağı


11 Ekim 2012

Türkiye Perakendeciler Federasyonu(TPF) tarafından Van’da yapımı tamamlanan okul, sağlık ocağı ve taziye evi törenle hizmete açıldı.

Van depremi sonrası bölgeye yardım eli uzatan Türkiye Perakendeciler Federasyonu(TPF) , Van’ın Erciş ilçesi Gözütok Köyü’nde yaptırdığı ilkokulu ve Taşlıçay Köyü’nde yaptırdığı sağlık ocağı ile taziye evini 10 Ekim 2012 tarihinde hizmete açtı. Van PERDER’in ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine Van Vali Yardımcısı Zafer Coşkun, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Kaya, Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Selamet Aygün, bölge PERDER başkanları ve Çekmeköy ilçesi mahalle muhtarları katıldı.

 Van Vali Yardımcısı Zafer Coşkun, “TPF önderliğinde yapılan 2 derslikli okulumuzun açılışı için buradayız. Van depreminden sonra bölgemize Türkiye’din dört bir yanından yapılan yatırımlar işlevsel anlamda önemli. Bu yatırımlar olmasaydı, çocuklarımız belki şu anda çadırda eğitim görüyor olacaklardı. Bu okullar; Türkiye’nin doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle kardeşliğin sembolü, bölünmez bütünlüğün sembolü. “ dedi.

Konuşmasına TPF’ye teşekkür ederek başlayan Çekmeköy Blediye Başkan Yardımcısı Ekrem Kaya, bu bölgede 20 üniversite öğrencisinin eğitimine Çekmeköy Belediyesi olarak destek olduklarını, onların bütün barınma ve ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi.

TPF Başkanı Selamet Aygün, konuşmasında şunlara değindi: “Van’da deprem olduğu zaman, buradaki kardeşlerimiz depremle boğuşurken Anadolu’nun farklı bölgelerindeki bizlerin de kalbi hep burada attı. Buradaki acılarla acılandık, dertlerle dertlendik. Federasyon üyelerimiz bizzat kendileri buraya gelerek, bu acıyı sarma adına eksikleri yerinde incelediler. İstanbul Belediyeleri Erciş’in köylerini paylaştılar. Çekmeköy Belediyemiz, Gözütok Köyü’nde bir okula ihtiyaç olduğunu, TPF olarak bunu yapar mısınız diye bizden ricada bulundu. Ümraiye Belediyesi,  Taşlıçay Köyün’de bir taziye evi ve sağlık ocağı yapım işini bildirdi.  Biz de bu yatırımları memnuniyetle yapacağımızı bildirdik. Bundan dolayı PERDER üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Federasyon olarak sosyal sorumluluk projelerine her zaman sıcak bakan bir kuruluşuz. Bundan önceki süreçte daha önce Pakistan’da bir sel felaketi oldu üyelerimizin katkısıyla Van’daki bu sel felaketine TPF olarak yardım eli uzattık. Somali’de bir kuraklık yaşandı. Somali’deki bu kuraklığa da kayıtsız kalmadık ve çok ciddi anlamda katkıda bulunduk. “