Haberler

TPF’den iş ortaklarına ziyaret


21 Ocak 2019

Türkiye Perakendeciler Federasyonu, iş ortakları ziyaretlerine başladı. Unilever, Şenpiliç, Coca-Cola, Danone, Eczacıbaşı, Balparmak, Sütaş, Evyap, Eti ve Hayat Kimya’nın da aralarında bulunduğu şirketlere düzenlenen ziyaretlerde TPF’nin yürüttüğü çalışmaların yanı sıra bu yıl 11’inci kez düzenlenecek Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) etkinliği, “Yerli Üretim Yerel Marketten Alınır” kampanyası ve tüketici eğilimlerinin görüşüldüğü ziyaretlere TPF Başkanı Mustafa Altunbilek, Başkan Yardımcısı Ömer Düzgün, Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Korkmaz ve TPF Genel Koordinatörü Zafer Yayla katıldı.

Organize perakendenin en büyük çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu; sektördeki sinerjiyi artırmak için iş ortakları ziyaretlerine başladı. TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek liderliğindeki TPF Yönetim Kurulu Heyeti, Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, Evyap Şirketler Grubu İcra Kurulu Üyesi Mehmet Evyap, Eti Yerel Zincirler Müdürü Volkan Ergün, Unilever Türkiye Satış ve Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Ali Fuat Orhonoğlu, Şenpiliç Genel Müdür Yardımcısı Faik Üçer, Coca-Cola Türkiye Satış Direktörü Tugay Keskin, Danone Hayat Su Satış Direktörü Meriç Dayangan, Danone Hayat Su Türkiye Satış Müdürü Bora Sönmez, Sırma Grup Satış Direktörü Göktay Akşit, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Uluslararası Satış Direktörü Ahmet Seğmen, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Türkiye Satış Direktörü Olgu Savaş Özden, Balparmak Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak ve Hayat Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Avni Kiğılı‘yı ziyaret etti. TPF Başkan Yardımcısı Ömer Düzgün, Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Korkmaz ve TPF Genel Koordinatörü Zafer Yayla‘nın katılımı ile gerçekleşen ziyaretlerde TPF’nin yürüttüğü çalışmaların yanı sıra bu yıl 11’inci kez düzenlenecek Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) etkinliği, “Yerli Üretim Yerel Marketten Alınır” kampanyası ve tüketici eğilimleri görüşüldü.

Ziyaretlerde, Türkiye genelinde 14 Perakendeciler Derneği’nin (PERDER) çatı örgütü olan ve amaçlarının, tüketicilere sağlanan değeri artırmak, sektörün önündeki sorunlara çözüm üretmek ve ülke ekonomisine daha fazla katma değer sağlamak olduğunu belirten TPF heyeti; bu yıl 17-18 Nisan 2019 tarihlerinde “Değer” temasıyla 11’incisi düzenlenecek Yerel Zincirler Buluşuyor etkinliği hakkında detaylı bilgi verdi.

Tüm üyelerinin hedef birliği, ortak inançla hareket ettiklerini, bu sayede her yıl yerel zincirlerin büyümesini sürdürdüğünü belirten TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek; “Yerel zincirler olarak tamamı yerli sermayeye sahip 4 bine yakın satış noktamız, 72 bine ulaşan çalışanımız ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekonomik gelişmeler, sektörümüzde yaşanan dönüşüm karşısında tüm paydaşların sinerjisini güçlendirmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bugün; sayısal büyüklük, iyi hizmet hiçbir şey ifade etmiyor. Tüketici ihtiyaçlarına, verimliliğe odaklanıp; yeni iş modelleri üzerine çalışıp, bu iş modellerini kısa sürede hayata geçirebilirsek rekabette geride kalmayız. Bu noktada tek başımıza değil, tüm iş ortaklarımızla hareket etmeliyiz. Hedefimiz, tüm iş ortaklarımızla oluşturduğumuz bağı daha da kuvvetlendirip, 2019’da da çift haneli büyümeye, tüketicilerimize değer katmaya devam etmek” dedi.