Haberler

TPF’nin ikinci Çalıştay’ı Sapanca’da yapıldı


30 Ekim 2014

TPF tarafından düzenlenen, perakende sektörüne ve PERDER üyelerine yeni kazanımlar sağlaması hedeflenen Çalıştay’ın ikincisi Sapanca’da yapıldı

Türkiye Perakendeciler Federasyonu tarafından, perakende sektörü ve üyeleri için ideal bir geleceğin altyapısını hazırlamak amacı ile Erzurum’dan sonra, 25-26 Ekim tarihlerinde Sapanca’da da bir Çalıştay gerçekleştirildi. Arama Konferansı biçiminde yürütülen Çalıştay’a; İstanbul, Ankara, Bursa, Ege, Akdeniz, Konya, Batı Karadeniz ve KKTC PERDER üyeleri katıldı.

Danışman Tahsin Pamir liderliğinde yapılan Çalıştay’da, Türkiye’de perakendecilik sektörünün yapısı, pazar payları, perakendecilikte kontrol edilebilir ve edilemez unsurlar, tehditler, fırsatlar vb. gibi konularında katılımcılara birtakım bilgiler aktarıldı. Gruplara ayrılan katılımcılar, “beyin fırtınası” tekniği ile perakende sektörüne ve perakendecilik faaliyetlerine yönelik çeşitli konuları tartıştılar.

İki gün süren Çalıştay’ın sonunda, sektöre ve Federasyon’a dair çeşitli konularda öneriler sunuldu. Her iki Çalıştay’dan çıkan sonuçlar ise, 22-23 Kasım tarihlerinde Ankara’da açıklanacak.