Haberler

TPF’nin ilk bölge iftarı Erzurum’da yapıldı


16 Temmuz 2014

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), Anadolu’nun çeşitli illerinde düzenlediği iftar yemekleriyle sektör temsilcilerini bir araya getiriyor. İftar yemeklerinin ilki yüksek bir katılımla Erzurum’da gerçekleştirildi.  

Türkiye perakendesinin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), Ramazan ayında Anadolu’da düzenleyeceği iftar yemeklerinin ilkini Erzurum’da gerçekleştirdi. İlginin yoğun olduğu iftar yemeğine yaklaşık 300 kişi katılım gösterdi.

Doğu Anadolu PERDER’in desteğiyle yapılan iftar yemeğine, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, Erzurum Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, ESKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, TPF ve PERDER üyeleriyle çok sayıda üretici-tedarikçi firma temsilcileri katıldı.

TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, yemekte yaptığı konuşmada, bölgesel perakendenin gelişimine ve üretici-tedarikçi işbirliğine değinerek, “Ülkemizin her köşesinde yerel perakendenin gelişmesi için destek vereceğiz” dedi. İftar yemeği, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı’nın birlik mesajlarıyla huzur içerisinde yapıldı.

Anadolu’da iftar yemekleri düzenleyerek, her yıl olduğu gibi bu yılda sektörü bir araya getiren TPF, iftar davetlerine sırasıyla Diyarbakır, Mersin, Van ve Zonguldak’ta devam edecek.