Haberler

TPF’nin ilk Çalıştay’ı yapıldı


23 Ekim 2014

TPF tarafından düzenlenen, perakende sektörüne ve PERDER üyelerine yeni kazanımlar sağlaması hedeflenen Çalıştay’ın ilki Erzurum’da yapıldı

Türkiye Perakendeciler Federasyonu tarafından, perakende sektörü ve üyeleri için ideal bir geleceğin altyapısını hazırlamak amacı ile 18-19 Ekim tarihlerinde Erzurum’da bir Çalıştay gerçekleştirildi. Arama Konferansı biçiminde yürütülen Çalıştay’a; Karadeniz, Kayseri, İpek Yolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu, Van ve Çukurova PERDER üyeleri katıldı.

Danışman Tahsin Pamir liderliğinde yapılan Çalıştay’da, Türkiye’de perakendecilik sektörünün yapısı, pazar payları, perakendecilikte kontrol edilebilir ve edilemez unsurlar, tehditler, fırsatlar vb. gibi konularında katılımcılara birtakım bilgiler aktarıldı. Gruplara ayrılan katılımcılar, “beyin fırtınası” tekniği ile perakende sektörüne ve perakendecilik faaliyetlerine yönelik çeşitli konuları tartıştılar.

İki gün süren Çalıştay’ın sonunda, sektöre ve Federasyon’a dair çeşitli konularda öneriler sunuldu. Çalıştay’ın ikinci ayağı, 25-26 Ekim tarihlerinde İstanbul, Bursa, Ege, Akdeniz, Ankara, Konya, Batı Karadeniz ve KKTC PERDER üyelerinin katılımıyla Sapanca’da yapılacak.

Her iki Çalıştay’dan çıkan sonuçlar ise, 22-23 Kasım tarihlerinde Ankara’da açıklanacak.