Haberler

Türk Kızılayı, TPF’yi altın madalya ile ödüllendirdi


15 Ağustos 2012

Türk Kızılayı’nın yurt içi ve yurt dışı insani yardım operasyonlarına bağışlarıyla destek veren Türkiye Perakendeciler Federasyonu(TPF), altın madalya ile ödüllendirildi. Federasyon Başkanı Selamet Aygün’e ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan takdim etti.

 Türk Kızılayı’nın bağışçıları 10 Ağustos 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde buluştu. Törene, yurt içi ve yurt dışı insani yardım operasyonuna bağışlarıyla destek veren işadamları, sanatçılar, sivil toplum örgütleri, gazeteciler ve vatandaşlar katıldı. Aynı zamanda Türk Kızılayı’nın kuruluşunun 145. yılının kutlandığı gecede, bağışlarıyla milyonlarca insanın yarasını saran bağışçılar altın madalyalarını aldılar. Törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katılarak, bağışçılara madalyalarını takdim etti.

Bu güne kadar Türk Kızılayı’nın gerçekleştirmiş olduğu insani yardım operasyonlarına destek veren Türkiye Perakendeciler Federasyonu; Pakistan, Somali, Van ve son olarak da Mynmar’a yaptığı ayni ve nakdi yardımlardan dolayı altın madalya ile ödüllendirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan TPF Başkanı Selamet Aygün, “Doğal afet, açlık, kıtlık ve yoksulluk nedeniyle zor durumda olan; hatta ölümle her gün karşı karşıya kalan halklara kayıtsız kalamayız. Gerek sınırlarımız içerisinde gerekse sınırlarımız dışında yaşanan büyük insanlık dramı karşısında, Türkiye Perakendeciler Federasyonu her zaman duayrlı davranmış ve yardım elini uzatmıştır. Bu yardımlar, TPF üyelerinin desteği gerçekleşmiştir. Bundan sonra daha da büyüyerek devam edecektir.” dedi.