Haberler

Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun Yeni Başkanı Mustafa Altunbilek


14 Mart 2014

Perakendecilik sektoründe uzun yıllardır faaliyet gösteren Altunbilekler’in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun yeni başkanı oldu.

Türkiye Perakendeciler Fedarasyonu’nda(TPF) yaşanan bayrak değişimiyle derneğin başkanlığına Mustafa Altunbilek getirildi. Perakendecilik sektoründe uzun yıllardır faaliyet gösteren Altunbilekler’in Yönetim Kurulu Başkanı olan Mustafa Altunbilek, görevi Selamet Aygün’den devraldı.

Mustafa Altunbilek görevi devralırken yaptığı açıklamada, yerel zincirlere birlik ve beraberlik mesajları vererek, “Sektörde uluslararası standartları yerleştirmek ve Türkiye’de perakendeciliğin gelişimine katkı sağlamak amacıyla gelin el ele verelim.” çağrısında bulundu.

Altunbilek, Federasyon’un Kurucu Başkanı Şeref Songör’ün yerel perakendenin organize bir şekilde gelişimi, güçlenmesi ve örgütlenmesi için yaptığı çalışmaları ikinci Başkan Selamet Aygün’ün başarılı bir şekilde devam ettirdiğini belirtti. Her iki başkanın da sektöre ve yerel perakendeciliğe büyük katkılar sunduğunu kaydeden Altunbilek, bundan sonraki süreçte çıtayı daha da yükselteceklerini söyledi. PERDER üyelerinin desteğiyle sektöre artı değer katmaya devam edecekelerini bildiren Altunbilek, “Bu bir ekip işi. Başarılı ve etkili çalışmaları hayata geçirebilmemiz için tüm üyelerimizin elini taşın altına koyacağına inanıyorum. Desteklerinden dolayı şimdiden herkese teşekkür ediyorum.”

Mustafa Altunbilek kimdir?

1959 Nevşehir doğumlu olan Mustafa Altunbilek,  evli ve iki çocuk babasıdır. Lise öğreniminin ardından çeşitli işlerde çalışmak üzere Almanya’ya gitti. 2 yıl sonra yurda dönen Altunbilek, Ankara’ya yerleşerek 5 yıl Ülker firmasında satış temsilcisi olarak çalıştı. Edindiği tecrübeler ve girişimci ruhunun da katkılarıyla 1984 yılında kardeşleriyle birlikte  küçük bir tanzim satışdükkanı açarak ticaret hayatına başladı.Mustafa Altunbilek, bugün, Ankara’da 70 mağazası ve Kırıkkale’de bir Avm ile perakende sektöründe hizmet veren Altunbilekler’in Yönetim Kurulu Başkanıdır. Üç dönem üst üste Ankara PERDER Başkanlığıda  yürüten Mustafa Altunbilek aynı zamanda Ankara Ticaret Odası Meclis Üyesi, TOBB Delege Üyesi ve Kazan Siyad’ da Yönetim Kurulu Üyesidir.