Haberler

Unilever, PERDER üyelerini ağırladı


01 Ekim 2014

Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren PERDER Başkanları ve İstanbul PERDER üyeleri, Unilever yöneticileriyle bir araya geldiler

PERDER üyeleri ve üretici firmalar işbirliklerini geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla bir araya gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda Unilever Türkiye, “Alışverişçiyi Yakalayan Mağaza Modeli” başlıklı konuyu ve araştırma sonuçlarını paylaşmak üzere PERDER üyelerini Adile Sultan Sarayı’nda ağırladı.

Unilever Türkiye Alışverişçi Araştırmaları Müdürü Nihan Şahan, “Alışverişçiyi Yakalayan Mağaza Modeli” başlıklı konu kapsamında müşteriyi mağazaya çeken ve devamlılığını sağlayan unsurları, müşterinin mağazadan beklentilerini, değişen müşteri profile vb. gibi konularda yapılan son araştırmaların sonuçlarını PERDER üyelerine aktardı.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Mustafa Altunbilek, üretici firmalarla olan işbirliklerinin bu gibi toplantılarla daha da pekiştiğini söyledi. Perakende sektöründe en önemli gündem maddelerinden birinin vermlilik olduğunu belirten Altunbilek, üretici firmalarla yapılan çalışmaların sürdürülebilirliğinin de verimliliğe olumlu yönde yansıdığını kaydetti. Verimliliği artıran diğer önemli konunun personel olduğuna dikkat çeken Altunbilek, “Personel verimliliği, bizim üzerinde en çok durduğumuz konu. Personelimizi mutlu etmediğimiz, onların beklentilerini karşılamadığımız sürece verimli bir işletmeden söz etmemiz mümkün değil. İşletmelerin verimliliği, mutlu çalışanlarla doğru orantılıdır”dedi.

Toplantının sonunda, uzun süredir Unilever Türkiye Satış Direktörlüğü görevini yürüten Neslihan Nigiz Ulak’ın, Unilever Food Solutions Global Satış Direktörlüğü görevine terfi ettiği duyuruldu. Ulak, görevi süresince yerel zincirlerle çok başarılı işler ve ilişkiler geliştirdiklerini; yerel zincirleri ailesi gibi gördüğünü söyledi.

Neslihan Nigiz Ulak’tan boşalan Unilever Türkiye Satış Direktörlüğü görevine ise, Rıza Güllüoğlu getirildi. Güllüoğlu, yerel zincirleri yakından tanıdığını ve bundan sonraki süreçte işbirliklerini artırmaya yönelik yeni projeler geliştireceklerini dile getirdi.