Haberler

Vahdet Sarıkaya güven tazeledi


26 Şubat 2016

Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketlerin çatı örgütü TürkiDSC_0099ye Perakendeciler Federasyonu’na bağlı Ege Perakendeciler Derneği’nin (PERDER) Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Derneğin kurucu Başkanı Vahdet Sarıkaya, oy birliği ile bir dönem daha Ege PERDER’in Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Perakende sektörünün en önemli ve en büyük çatı örgütü konumunda olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), sektördeki yapılanmasına güçlenerek devam ediyor. Türkiye genelinde 15 bölgede PERDER dernekleriyle perakende sektörünün büyümesi ve gelişmesi için çalışmalarını yürüten TPF’nin Ege PERDER Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Ege bölgesindeki yerel perakendeciler arasında işbirliği ve dayanışmayı sağlamak üzere kurulan Ege PERDER’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’na oy birliği ile bir kez daha kurucu başkan Vahdet Sarıkaya seçildi.

Toplantıda oy birliği ile bir kez daha seçilmekten dolayı mutluluğunu dile getiren Ege PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Vahdet Sarıkaya, “Üyelerimizin sektördeki sağlıklı gelişimi, büyümeleri ve tüketicilerin en iyi hizmeti alabilmeleri için bugüne kadar el birliği ile önemli çalışmaları hayata geçirdik. Tüm üyelerimizle oluşturduğumuz bağ, bizleri her geçen gün güçlendiriyor. İnsana, müşteri memnuniyetine, mutluluğa bağlı bir iş yapıyoruz. Sektördeki donanımlı ve kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak, Ege bölgesindeki her noktada aynı standartta hizmet vermek için önümüzdeki dönemde eğitim çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Perakende sektöründe yaşanan rekabette ulusallara karşı olan yarışta bir adım önde olmak için verimlilik özelinde projelere odaklanacaklarını da belirten Sarıkaya, “Yerel zincirlerin bölgemizdeki varlığını büyütmek, üye sayımızı artırmaya yönelik çalışmalarımızı,  hem müşteri, hem de çalışan kanadında sürdüreceğiz. Çağımızın gerektirdiği üzere esnek ve atik davranarak, perakendecilik kurallarını en iyi şekilde uygulayıp; yeni formatlar deneyeceğiz. Sahip olduğumuz yetenekleri daha iyi lojistik, stok yönetimi, tedarikçi ilişkileri ve teknoloji desteği ile perçinleyeceğiz. Türkiye Perakendeciler Federasyonu’ndan aldığımız destekle, sahip olduğumuz değerleri daha da kuvvetlendireceğiz” açıklamasını yaptı.
Vahdet Sarıkaya başkanlığındaki Ege PERDER’in 28 üyesi bulunuyor. 389 şube ile müşteri odaklı çalışmalarını sürdüren Ege PERDER, 6 binin üzerinde istihdam sağlıyor. Ege PERDER’in Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetim kurulu ise şöyle belirlendi;

Vahdet Sarıkaya

Veli Gürler

Mustafa Akkan

Cengiz Ulupınar

Kemal Çorapçı

Erkan Kahya

Mehmet Feyzi Başdaş

Zekeriya Karabıyık

Murat Girgin