Sosyal Sorumluluk

Yardım Gecesinde Konser


22 Temmuz 2011

OFD’nin 2006 yılında faaliyete geçen Ankara şubesi; yürütmekte olduğu tıbbi, sosyal, sportif ve sanatsal faaliyetlerini kompleks bir tesiste ve daha iyi olanaklarla sunmak için geliştirdiği rehabilitasyon merkezi ve bakımevi projesinin çalışmalarına başladı.

“Engeller kalpte ve beyinde olur, gelin hep birlikte bu engelleri ortadan kaldıralım.”
Tamamlandığı zaman 4000 m2’si 100 – 150 kişilik yatak kapasiteli bakımevi ve 1500 m2’si engellilerin istihdam edileceği mesleki rehabilitasyon merkezi haline gelecek ve toplam 5500 m2 kapalı alana sahip olacak olan projenin; 6635 m2’lik arsasını sağlayan OFD Ankara Şubesi, üzerine inşa edilecek tesis için gerekli kaynağı bulabilmek adına yoğun bir etkinlik programına başladı.

Yapılan bir yıllık anlaşma ile Ankara Anatolia Gösteri ve Kongre Merkezi’nde ünlü sanatçıların destek vereceği bir dizi konser, defile, sempozyum ve kermes düzenleyecek olan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Ankara Şubesi, ilk etkinliğini 2 Kasım 2007’de Bengü ve Kutsi’nin sahne aldığı bir konser ile gerçekleştirdi.

Başkentlilerin yoğun ilgi gösterdiği gecenin sunuculuğunu, ünlü şovmen Ceyhun Yılmaz yaptı. Yılmaz, anlamlı gecede yaptığı esprilerle izleyicileri gülmekten kırdı geçirdi. Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi”nde düzenlenen yardım gecesi, şehitler için yapılan saygı duruşu ile başladı. Daha sonra sahneye çıkan Gökkuşağı İlköğretim Okulu öğrencileri şarkılar söyleyip, dans ettiler. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Ankara Şubesi Başkanı Yıldırım Yılmazoğlu, merkezin inşaatı için katkıda bulunan herkese teşekkür ederek plaket ve çiçek verdi. Merkezin inşaatına katkıda bulunanlar arasında Şovmen Mehmet Ali Erbil”in eşi Tuğba Erbil de vardı. Plaketle ödüllendirilen Erbil, “Bir Ankaralı olarak başkente böyle bir merkezin yapılmasına katkıda bulunmanın gururunu yaşıyorum.
Engeller kalpte ve beyinde olur, gelin hep birlikte bu engelleri ortadan kaldıralım” dedi.

OFD kampanyalarına sürekli destek olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı ve Makromarketler Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör ve Ankara Perder Üyesi ve Makromarketler Genel Müdürü Mustafa Songör de gecede ödül aldı.